XIX Tydzień Bibliotek

Data dodania: 05 maj 2022
XIX Tydzień Bibliotek

zbliża się najważniejsze dla nas święto XIX Tydzień Bibliotek pod hasłem Biblioteka – świat w jednym miejscu

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie uczestniczy w akcji od wielu lat, przygotowując za każdym razem bogaty program imprez składający się z wystaw, spotkań autorskich i warsztatów. W naszych progach z radością witać będziemy i dorosłych Czytelników i tych najmłodszych.

W naszej ofercie będzie można znaleźć spotkania autorskie: z Magdaleną Stachulą, Maciejem Wijatkowskim, Anną Ziobro.

Wernisaże wystaw:  akwareli Artura Przybysza,  wystawy Sławomira Księżniaka „Naczynia plakaty koncertowe”, czy wystawę poświęconą Janowi Marcinowi Szancerowi, a także Marii Konopnickiej.

Odbędziemy spotkania podróżnicze do Kanady, przybliżymy kulturę i pisarzy kolumbijskich, tureckich, marokańskich i japońskich.

Prof. Lech Giemza wygłosi wykład pt. „Pan Tadeusz Adama Mickiewicza i jego naśladowcy”.  Grzegorz Sztal opowie o „Początkach tradycji kawalerii w okresie Konstytucji 3 maja” oraz o „Losach Jankowskich i Magierskich”.

Seniorzy spotkają się z twórczością Julii Hartwig, Anny Łyczewskiej,  wezmą udział w pokazie filmowym z cyklu „Kino dla Seniorów” i różnych warsztatach.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, edukacyjne, bajkowe poranki i książki z rozszerzoną rzeczywistością, a także roślinny street art.

Cały program XIX Tygodnia Bibliotek można znaleźć na stronie

https://mbp.lublin.pl/component/djevents/details/2022-04-22/358-biblioteka-swiat-w-jednym-miejscu-xix-tydzien-bibliotek-8-15-maja

designed by know-line.pl