Z Frazą przez Miasto: Poetyckie Starcie w Opium Labirynt

Data dodania: 09 maj 2023
Z Frazą przez Miasto: Poetyckie Starcie w Opium Labirynt

13 maja 2023 r.

godz.19:00 – spotkania z Lulą Sarnią

godz. 20:00 – slam, eliminacje do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego

Miejsce: Opium Labirynt, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 5

Organizator: Fundacja Heuresis (działanie realizowane dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023)

„Z frazą” to nowy projekt Fundacji Heuresis, w którym znajdzie się wiele wydarzeń poetyckich: slamy (będące jednocześnie to slamami eliminacyjnymi do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu!), trzydniowy festiwal poetycki, spotkania autorskie z autorkami i autorami oraz inne wydarzenia obok, przy i wokół literatury. A wszystko zaczęło się od zdania „lubię chodzić z frazą po mieście” – które zawarła Sara Akram w jednym z wierszy. Z frazą – a właściwie z frazami – lubimy się bardzo. Dlatego w trakcie najbliższych kilku miesięcy stworzymy niejedną okazję, żeby spędzić z nimi dużo czasu.

– Przed nami drugie eliminacje do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, ale tym razem przygotowaliśmy dla Was nie tylko wrażenia poetyckie. Przed oddaniem mikrofonu osobom slamującym, na naszej scenie zagości Lula Sarnia – poetka, malarka i projektantka graficzna. W trakcie rozmowy usłyszycie nie tylko wiersze naszej gościni – zobaczycie także jej twórczość wizualną, ponieważ przygotowaliśmy pokaz wyselekcjonowanych przez autorkę prac. mówi Magdalena Krasuska z Fundacji Heuresis.

 

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 13 maja, w Opium Labirynt, znajdujące się w Galerii Labirynt, na ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki 5. O godzinie 19:00 na scenie pojawi się Lula Sarnia, a o godzinie 20:00 rozpocznie się slam.

 

Lula Sarnia – poetka, malarka i projektantka graficzna. Jest autorką książki poetyckiej “Wiśni mi się” (Nagroda Główna 27. edycji Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina), a jej prace były wystawiane w Polsce i za granicą.

Z Lulą porozmawiamy nie tylko o poezji, ale i sztukach wizualnych – czy dziedziny te mają jakieś punkty wspólne i mogą wzajemnie się inspirować? Spotkanie poprowadzi Sara Akram.

 

Zaraz potem na scenie pojawią się oczywiście wszyscy Ci, którzy swoimi występami będą starali się przekonać do siebie publiczność. Zasady gry się nie zmieniają – osoby slamujące mają do dyspozycji 3 minuty, kartkę, telefon (lub inny nośnik) z tekstem i swój głos. Osobę zwycięską wybiorą jak zawsze słuchaczki i słuchacze. Slam poprowadzą Joanna Jastrzębska i Katarzyna Kozak.

Zgłoszenia na slam: fundacja.heuresis@gmail.com

 

Partnerem wydarzenia jest Opium Labirynt.

Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

 

Informacje o kolejnych wydarzeniach będziemy publikować w mediach społecznościowych Fundacji Heuresis:

https://www.facebook.com/FundacjaHeuresis

https://www.instagram.com/fundacjaheuresis

designed by know-line.pl