Zaproszenie na spotkania – Grzegorz Jędrek, Grażyna Lutosławska, Jerzy B. Sprawka

Data dodania: 22 maj 2023
Zaproszenie na spotkania –  Grzegorz Jędrek, Grażyna Lutosławska, Jerzy B. Sprawka

Zapraszamy na spotkania autorskie organizowane w Muzeum Józefa Czechowicza. Będziemy mieli przyjemność gościć:

Grzegorza Jędrka (24 maj 2023 roku, godz. 18:00)

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Jędrkiem, slamerem i poetą. Będziemy rozmawiali o jego nowym tomie poetyckim, zatytułowanym „Psylocybina”. Spotkanie odbędzie się 24 maja w Muzeum Józefa Czechowicza (początek o godzinie 18:00).

Tom wierszy naszego Gościa został opublikowany online. Znajdziecie go tutaj >>>

Grzegorz Jędrek – ur. 1988, od kilkunastu lat mieszka w Lublinie. Slamer i poeta, obecnie zajmuje się przede wszystkim literaturą mówioną. Debiutował na łamach „Akcentu” 2011 nr 3, ponadto publikował m.in. w „Arteriach”, „Odrze”, „Stonerze Polskim” i „Wakacie”. Autor zbiorów wierszy „Badland” (2012) oraz „Psylocybina” (2023) . Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Jacka Bierezina, jeden z laureatów  „Połowu 2011″. Uczestnik turniejów jednego wiersza. Laureat lubelskich „Żurawi 2012″ w kategorii „Słowo”. Współzałożyciel Inicjatywy Dworzec Wschodni. Doktor literaturoznawstwa, czasowo związany z Katedrą Teorii i Antropologii Literatury KUL. W swoich badaniach z zakresu humanistyki cyfrowej rozwija koncepcje konstruktywizmu utopijnego. Twórca bloga o PR i marketingu w kulturze wniedoczasie.pl. Fan Star Treka.

Grażynę Lutosławską (26 maj 2023 roku, godz. )

Zdjęcie: fragment książki „Pepe i Melek na tropie” (Wydawnictwo Warstwy).

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Grażyną Lutosławską – dziennikarką, pisarką, wykładowczynią. Rozmowę poprowadzą Uczniowie i Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Kochanowskiego w Lublinie oraz Szkoły Podstawowej nr 19 im. J. Czechowicza w Lublinie. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Józefa Czechowicza 26 maja (godz. 12.00).

Grażyna Lutosławska – dziennikarka, pisarka, wykładowczyni na UMCS. Autorka książek, m.in. „Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara”, za którą w 2004 roku otrzymała wyróżnienie literackie przyznane przez polską sekcję IBBY; „Wielkie zmiany w dużym lesie” (nominowana do nagrody literackiej IBBY); „Bajki od rzeczy”, „Jatymy”, „Pepe i Melek na tropie” (nominowana w kategorii FABUŁA w Plebiscycie Blogerów LOKOMOTYWA w 2020 roku). Autorka i reżyserka słuchowisk i radiowych bajek. Autorka sztuk teatralnych: „O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata” (realizacje w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie w 2009 roku i w Teatrze Nowym im. Witkacego w Słupsku w 2012, reż. Krzysztof Babicki); „Anioł za lodówką” (Teatr Andersena w Lublinie, 2016, reż. Daniel Arbaczewski), „Kolory” (Mazowsze, Otrębusy 2021, reż. Zbigniew Kułagowski). Publikuje felietony m.in. w „Akcencie” i „Krainie Bugu”. Laureatka m.in. tytułu „Mistrz Mowy Polskiej” (2013) i Nagrody Miasta Lublin za całokształt działalności w dziedzinie kultury (2015).

 

Jerzego B. Sprawkę (25 maj 2023 roku, godz. 17:00)

25 maja o godzinie 17.00 serdecznie zapraszamy do Muzeum Józefa Czechowicza na spotkanie autorskie poświęcone książce Jerzego B. Sprawki „Do domu droga daleka”.

Jerzy B. Sprawka (ur. 1941) jest jednym z lubelskich poetów, eseistów oraz prozaików. Członek Związku Literatów Polskich. Laureat wielu nagród literackich, w tym Nagrody im. Witolda Hulewicza, Nagrody Prezydenta Miasta Lublina i Marszałka Województwa Lubelskiego. Zdobywca Złotego Krzyża Zasługi. Otrzymał m.in. Medal „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” oraz Medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

Więcej informacje na stronach:

https://zamek-lublin.pl/jerzy-b-sprawka-do-domu-droga-daleka-spotkanie-autorskie/

https://zamek-lublin.pl/grzegorz-jedrek-spotkanie-autorskie/

https://zamek-lublin.pl/spotkanie-z-grazyna-lutoslawska/

 

Muzeum Józefa Czechowicza

designed by know-line.pl