Wracają spacery dla młodzieży z Przewodnikami Inspiracji

Data dodania: 03 wrzesień 2023
Wracają spacery dla młodzieży z Przewodnikami Inspiracji

Rusza jesienna edycja programu „Odkryj Lublin – zainspiruj się historią naszego Miasta!”. Cykl spacerów z Przewodnikami Inspiracji skierowany do uczniów i uczennic lubelskich szkół powstał w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Pierwsza edycja programu, który pozwala w ciekawy sposób przybliżyć uczniom i uczennicom lubelskich szkół niezwykłą historię, zabytki i tradycje naszego miasta wzbudziła ogromne zainteresowanie. W spacerach i lekcjach muzealnych wzięło udział blisko 2,8 tys. osób z 45 placówek oświatowych. Cieszę się, że młodzież chętnie włącza się w tego rodzaju inicjatywy i jest zainteresowana poznawaniem Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Przygotowany z myślą o uczniach i uczennicach lubelskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych cykl „Odkryj Lublin – zainspiruj się historią naszego Miasta!” ma na celu aktywizację młodzieży i zachęcenie jej do samodzielnego poznawania historii oraz atrakcji turystycznych Lublina. W ramach programu opracowano szeroką ofertę spacerów z Przewodnikami Inspiracji oraz lekcji muzealnych w Muzeum Narodowym w Lublinie. W jesiennej edycji zaplanowano ok. 120 wydarzeń, a wśród nich propozycje spacerów ogólnych, tematycznych i dzielnicowych, kompleksowe zwiedzanie zabytków, gry miejskie, łamigłówki, prelekcje w Muzeum Narodowym w Lublinie oraz zwiedzanie z wykorzystaniem nowych technologii. Podobnie jak w edycji wiosennej przewidziano również przejazdy zabytkowym autobusem Gutkiem z opowieściami przewodnika o mijanych obiektach i miejscach.

W programie kolejnej edycji programu nauczyciele i wychowawcy ponownie znajdą niezwykle szeroki wybór aktywności dostosowanych do wieku i zainteresowań uczniów i uczennic. To doskonały sposób na uzupełnienie programu zajęć szkolnych i zapewnienie młodzieży nie tylko dodatkowej wiedzy o naszym mieście, ale i świetnej zabawy – mówi Marcin Kęćko, Dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Ofertę wydarzeń dostosowano do różnych grup wiekowych uczniów i uczennic. Jest ona adresowana do dzieci z klas I-III i klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych. Istnieje możliwość tłumaczenia spotkań na polski język migowy.

Nabór do edycji jesiennej programu trwa do 15 września br. Zgłoszenia mogą przesyłać szkoły działające na terenie Lublina. Aby zgłosić klasę na spacer z przewodnikiem lub lekcję muzealną, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie turystyka.lublin.eu w zakładce Projekty Turystyczne i Festiwale.

Więcej informacji oraz pełna oferta spacerów i lekcji muzealnych dostępna jest na stronie turystyka.lublin.eu.

 

designed by net-line.pl