Wrzesień w Muzeum im. J. Czechowicza

Data dodania: 15 wrzesień 2015

[b]Józef Czechowicz związany jest z Lublinem: tutaj urodził się 15 marca 1903 oraz zginął w trakcie bombardowania miasta 9 września 1939
W związku z rocznicą jego śmierci corocznie w Lublinie organizowane są wydarzenia poświęcone Poecie.[/b]

9 września, godz. 9.30 to moment, kiedy przypada 76 rocznica jednego z najbardziej tragicznych momentów w historii Lublina – o tej właśnie godzinie miało się rozpocząć bombardowanie miasta przez Niemców, w wyniku którego zginęło około 1000 osób. Był wśród nich również Józef Czechowicz.

[b]16 września o godz. 17.00[/b] w Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza w Lublinie odbędzie się prezentacja i promocja opublikowanego przez Muzeum Lubelskie Notatnika Józefa Czechowicza, zawierającego jego notatki poetyckie z lat 1936-1939. W ramach spotkania odbędzie się rozmowa z redaktorem naukowym tomu prof. dr hab. Józefem F. Fertem i autorką posłowia Ewą Łoś.

Projekt zrealizowano przy współpracy Miasta Lublin

[b]23 września o godzinie 19.00[/b] zapraszamy na premierę spektaklu Ludomira Franczaka i Mateusza Nowaka Jest nas 22 albo Jak zostać hypnotyzerem na podstawie tekstów Józefa Czechowicza i Wacława Gralewskiego. Będzie to jednocześnie inauguracja „Teatru ulicy Złotej”.

designed by net-line.pl