Wyraź swoje poparcie dla ESK!

Data dodania: 13 czerwiec 2011

Lublin wchodzi w ostatni, decydujący etap naszych starań o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. W poniedziałek 13 czerwca przyjeżdżają do miasta przedstawiciele Komisji Selekcyjnej, którzy przyjrzą się efektom starań miasta o ESK i ocenią stan naszego przygotowania.

W Lublinie pojawi się czwórka ekspertów – Joanna Kiliszek, Constantin Chiriac, Jacek Purchla i Andreas Wiesand. Są oni reprezentantami trzynastoosobowego panelu eksperckiego, który 21 czerwca ogłosi, kto zostanie polską Europejską Stolicą Kultury w roku 2016.

Na zapoznanie się ze stanem przygotowań Lublina do miana ESK eksperci poświęcą cały dzień. Trasa wizyty wieść będzie między innymi przez instytucje kultury takie jak Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN, Warsztaty Kultury, czy Muzeum Lubelskie. Nasi goście zobaczą też kaplicę Św. Trójcy, salę Unii Lubelskiej w klasztorze Dominikanów i Trybunał Koronny. Odbędą się też spotkania ekspertów z szerokimi kręgami środowisk twórczych Lublina.

Ostatnim akordem wizyty ekspertów będzie – organizowane przez Wolontariuszy – wielkie, plenerowe spotkanie twórców, animatorów kultury i lublinian na Placu Litewskim, które rozpocznie się o 19.00. Urząd Miasta Lublina i biuro Lublin 2016 serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta do udziału w tym wydarzeniu, którego celem jest wspólne zamanifestowanie poparcia dla Lublina jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, a także przywitania goszczących w naszym mieście przedstawicieli komisji ekspertów.

W imieniu Wolontariuszy Europejskiej Stolicy Kultury zapraszamy w poniedziałek 13.06.2011 o godzinie 19.00 na plac Litewski w celu wspólnego zamanifestowania poparcia dla Lublina jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, a także przywitania goszczących tego dnia w naszym mieście przedstawicieli komisji ekspertów oceniającej polskie miasta w tym konkursie.

Od godziny 19.00 będzie miało miejsce symboliczne odciskanie dłoni na wielkim szablonie "Lublin – Miasto w Dialogu", a także wspólna nauka wyklaskiwanego rytmu, którym o 20.00 powitamy przybyłych na plac ekspertów oceniających kandydatów do tytułu ESK.

Zapraszamy: dzieci, młodzież, artystów, grupy nieformalne, seniorów oraz wszystkich tych, którym zależy na lepszym Lublinie.

designed by know-line.pl