Wystawa A-Y/Y-A

Data dodania: 17 marzec 2011

[b]Galeria Labirynt
zaprasza na wystawę Andrée Weschler i Yingmei Duan
piątek, 18 marca o godz. 19.00[/b]

Wystawa będzie kulminacją projektu A-Y/Y-A, w ramach którego dwie artystki – Andrée Weschler i Yingmei Duan goszczą w Lublinie na rezydencji. Andrée Weschler jest Francuzką mieszkającą w Singapurze, Yingmei Duan jest Chinką mieszkającą w Niemczech. Po raz pierwszy spotkały się w Lublinie. Od początku marca prowadziły warsztaty twórcze i wykłady.

Wystawa w Galerii Labirynt jest obrazem dialogu pomiędzy dwiema indywidualnościami artystycznymi, z których każda ma doświadczenie obcowania z kulturą Wschodu i Zachodu. W ich życiu oba te światy mieszają się w różnych proporcjach. Punktem wyjścia był proces budowania wspólnej płaszczyzny, wyszukiwaniu punktów styku ale również próba wychwycenia osobności, wyróżników, diagnozy sztuki tworzonej na różnych biegunach. Dialog, jaki toczą ze sobą artystki to działania, które przenikają się i rozchodzą w bardziej indywidualne formy. Na wystawie artystki zaprezentują najnowsze realizacje wideo, które powstały w Lublinie podczas rezydencji, instalację oraz performances. W Galerii Labirynt bedzie można zobaczyć również dokumentacje wcześniejszych działań Weschler i Duan.

W sobotę, 19 marca o godzinie 16.00 w Galerii Labirynt odbędzie się otwarte spotkanie z artystkami, na które zapraszamy media oraz wszystkie osoby zainteresowane. 21 i 22 marca odbywają się ostatnie warsztaty performance prowadzone przez Yingmei Duan. Prosimy o zgłoszenia na adres e-mail: edu@labirynt.com

Więcej informacji o projekcie A-Y/Y-A na blogu: http://ayya-labirynt.blogspot.com/

kuratorka: Marta Ryczkowska

Galeria Labirynt, ul. Grodzka 5 a, Lublin

Wystawa trwa od 18 marca do 6 kwietnia 2011,

czynna od wtorku do niedzieli w godz. 12.00 – 19.00

designed by know-line.pl