Wystawa Kiejstuta Bereźnickiego w Wirydarzu

Data dodania: 06 październik 2015

Uprzejmie informujemy, że dnia 9 października (piątek) 2015 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Wirydarz w Lublinie będzie miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa wybitnego artysty prof. Kiejstuta Bereźnickiego – Jubileusz 80. Urodziny Artysty.
Kiejstut Bereźnicki urodził się w 1935 roku w Poznaniu. Studia artystyczne ukończył w gdańskiej PWSSP (obecnie ASP); był uczniem Stanisława Teisseyre’a i Jacka Żuławskiego; dyplom uzyskał w roku 1958 w pracowni pierwszego z nich.
W roku 1960 rozpoczął pracę pedagoga w macierzystej uczelni; od roku 1982 kierował pracownią malarstwa; w latach 1981-1984 pełnił funkcję prorektora. Wziął udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą oraz zrealizował około 150 wystaw indywidualnych a jego obrazy znalazły się w wielu polskich i zagranicznych kolekcjach muzealnych i prywatnych.
Prof. Kiejstut Bereźnicki jest jednym z najwybitniejszych, polskich malarzy. To trzecia wystawa Profesora Bereźnickiego w Galerii Wirydarz, z którą Artysta współpracuje od 15 lat, m.in. uczestniczy w ogólnopolskich plenerach malarskich organizowanych przez nas w Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym, obrazy Profesora prezentujemy w stałej kolekcji Galerii Wirydarz oraz np. podczas Warszawskich Targów Sztuki, etc.
Teraz Profesor zaszczyci nas jubileuszową ekspozycją z Okazji swoich 80. urodzin.
Nad wystawą Jego malarstwa w Galerii Sztuki Wirydarz Patronat Honorowy objął Prezydent Lublina – Pan Dr Krzysztof Żuk.
Wystawa będzie czynna do 30 listopada br.
Serdecznie zapraszamy!

designed by net-line.pl