Wystawa konkursowa „Lublin w malarstwie” w galerii TPSP „Przy Bramie”

Data dodania: 03 czerwiec 2011

W galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Przy Bramie” przy ulicy Grodzkiej 34, w piątek 3 czerwca o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy konkursowej „Lublin w malarstwie”.

Wręczenie nagród i oficjalne wyniki zostaną konkursu ogłoszone zostaną podczas wernisażu.
Na konkurs wpłynęły 43 prace różnych artystów i po ich ocenie przez komisję konkursową przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda I Sylwia Piotrowicz – „Plac przy Farze

Nagroda II Krzysztof Banach – „Podwórze”

Nagroda III Tadeusz Łuszczak – „Widok na Stare Miasto”

Wyróżnienia otrzymali:
Teresa Prendecka – „Zakonnicy w bramie Starego Miasta”
Lucyna Juchkiewicz – „Stary most na Bystrzycy”
Teresa Kozak – „Nostalgia… spacerując po Rybnej”

Wystawa będzie czynna w godzinach od 11:00 do 17:00 do 20.06.2011 roku, a w „Noc Kultury” z 4 na 5 czerwca do godziny 2 w nocy.
Serdecznie zapraszam na wernisaż i do obejrzenia wszystkich prac konkursowych.

Informacje dodatkowe – notki biograficzne nagrodzonych autorów:

I nagroda – Sylwia Piotrowicz
Ukończyła Liceum Plastyczne w Nałęczowie oraz studia na Wydziale Artystycznym na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Od 2009r. należy do TPSP w Lublinie. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. Zorganizowała 3 wystawy indywidualne.
W 2009r. otrzymała wyróżnienie w konkursie „Lublin w Malarstwie”.

II nagroda – Krzysztof Banach

#2c
Członek lubelskiego TPSP od 2006r. Maluje od kilku lat techniką olejną
i akrylową na płótnie. Tematem jego prac są głównie portrety i krajobrazy. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP.
W 2009r. został nagrodzony w konkursie „Lublin w Malarstwie”.

III nagroda -Tadeusz Łuszczak
#3c

Należał do Klubu Plastyka „Zamek” w Lublinie. Obecnie jest członkiem lubelskiego TPSP. Pobierał nauki u znanych malarzy lubelskich. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych. Zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w wystawach konkursowych. Otrzymał dyplom uznania za wieloletnią działalność w promowaniu sztuk plastycznych i aktywną działalność artystyczną.

I wyróżnienie – Teresa Prendecka
#4c

Członek TPSP od 1992r. i będąc już członkiem Towarzystwa pracując zawodowo, ukończyła w wolnym czasie 3-letni kurs rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym przy TPSP. Do wykonania swoich prac, używa głównie farb olejnych i akrylowych, ale nie obce jej są pastele, a także ołówek. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. Zorganizowała także kilka wystaw indywidualnych. Od wielu lat uczestniczy w corocznych Plenerach Malarskich.
W latach 1996-2010 była członkiem Zarządu TPSP.

II wyróżnienie – Lucyna Juchkiewicz
#5c

Do TPSP należy od 1986r. Ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym przy TPSP. Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych, brała udział w licznych wystawach zbiorowych i poplenerowych. Uczestniczy w corocznych Plenerach Malarskich organizowanych przez lubelskie TPSP

III wyróżnienie – Teresa Kozak
#6c

Do TPSP należy od 2005r. Jest samoukiem. Malarstwo jest jej pasją i sposobem na życie, swoją wiedzę plastyczną pogłębia wzorując się na pracach mistrzów malarstwa. Uprawia malarstwo olejne. Wśród tematów jej prac dominują pejzaże, kwiaty oraz abstrakcja. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. W 2010r. otrzymała I nagrodę w konkursie „Lublin w Malarstwie”.

designed by net-line.pl