[b][center]LUBLIN ROWEREM
Otwarcie wystawy i promocja "Przewodnika miejskiego rowerzysty"
30 stycznia 2014, godz. 13
w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H.Łopacińskiego
ul Narutowicza 4 (parter)[/b]
Towarzystwo dla Natury i Człowieka/Porozumienie Rowerowe oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy "Lublin Rowerem".
Otwarcie wystawy będzie okazją do prezentacji dwóch najnowszych wydawnictw poświęconych transportowi zrównoważonemu w Lublinie – "Przewodnik miejskiego rowerzysty" oraz rowerowo – transportowy numer pisma "Oikios. Ekologia i współdziałanie"
Wystawę oglądać można do 7 lutego
Wystawa "Lublin Rowerem"
Na kilkunastu planszach zaprezentowano zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata.
Można tu zapoznać się z możliwościami przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązaniami parkingowymi, a nawet Cycle Chic, czyli rowerowa elegancja.
Celem ekspozycji jest pokazanie, że rower może być alternatywnym i atrakcyjnym środkiem transportu, jeżeli tylko będziemy wiedzieli jak z jego zalet korzystać.
"Lublin Rowerem. Przewodnik miejskiego rowerzysty"
Długo oczekiwana książeczka z którą korzystanie z roweru w Lublinie stanie się dużo łatwiejsze.
Zawiera m.in dokładną mapę istniejącej i tworzonej infrastruktury rowerowej, w tym planowanej na ten rok sieci stacji roweru publicznego.
Ponadto:
– wyposażenie roweru i zabezpieczenie przed kradzieżą
– infrastruktura rowerowa
– bezpieczeństwo i przepisy
– przewóz dzieci i towarów
– Cycle Chic czyli rowerowa elegancja
Jest także duży dział poświęcony polityce rowerowej w naszym mieście, porady nt. dojazdu do centrum z poszczególnych dzielnic oraz informator o organizacjach rowerowych, stronach www, serwisach itd.
Podczas wernisażu wystawy Porozumienie Rowerowe zaprezentuje też slajdy poświęcone najnowszym działaniom prorowerowym w Lublinie.
Wydarzenie jest elementem "Roku Jana Gehla w Lublinie" – cyklu działań edukacyjnych na rzecz przyjaznego dla człowieka kształtowania przestrzeni miejskiej, inspirowanych ideami i praktyką słynnego duńskiego architekta i urbanisty. [/center]