Wystawa malarstwa Seweryna Jańskiego "Dym i minerał" w Galerii Gardzienice w Lublinie.

Data dodania: 28 grudzień 2015

[b]Galeria Gardzienice ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa Seweryna Jańskiego "Dym i minerał" 7 stycznia 2016 roku, godz. 18.00 w Galerii Gardzienice na ul. Grodzkiej 5a w Lublinie.
Wstęp na wernisaż i wystawę jest bezpłatny.[/b]

W pracach Jańskiego widzimy różne formy materii, które schwytane w ruchu podlegają nieustannym modyfikacjom: jej elementy odpychają się, łączą i pochłaniają nawzajem. Przemienność rzeczy, ich kruchość, delikatność i utracalność dane są w procesie powstawania i ginięcia. Jednocześnie te same lub inne elementy w wyniku transformacji bądź jeszcze przed nią prezentują zgoła odmienne cechy: ostrość, wyrazistość, stabilność, pozorną trwałość w niezmienionym kształcie. Opisana przez artystę rzeczywistość złożona jest z przeciwstawnych elementów – lotnych i przemijających oraz twardych i stałych – jak dym i minerał.

Seweryn Jański. Urodzony 1981 roku w Świdniku. W 2009 roku ukończył Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest autorem wystaw indywidualnych, brał udział w kilkunastu wystawach grupowych prezentowanych w Polsce, Australii, Irlandii, Słowacji.

designed by net-line.pl