Wystawa "Reggae Faces" – otwarcie wystawy i wernisaż

Data dodania: 31 sierpień 2016

""

 

„Twarze reggae” to autorska wystawa Bartka Murackiego, na którą składa się 24 fotografii portretowych obrazujących ponad 50 lat rozwoju muzyki jamajskiej. Oglądając zdjęcia artystów kluczowych dla rozwoju gatunku – wokalistów, instrumentalistów i producentów, spotykamy się twarzą w twarz z ikonami kultury muzycznej rozwijającej się nad Morzem Karaibskim od początku lat sześćdziesiątych i rozwijanej na całym świecie współcześnie.

Zdjęcia tworzą zwartą narrację – są kroniką przeobrażeń muzyki reggae i zapisem spotkań z jej twórcami polskiego fotografa. Wystawę rozpoczyna przypomnienie o wyspiarskim debiucie urodzonego w 1939 Jamajczyka Derricka Harriota, a kończy podkreślenie międzynarodowego sukcesu reggae uosobionego przez niemiecką, niekwestionowaną gwiazdę gatunku Gentlemana.

Wystawa dostępna będzie od 3.09 do 30.09.16 w foyer Sali Kinowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (poziom -1), plac Teatralny 1, 20-029.

Wstęp wolny!

Bartek Muracki (ur. 1981)
Fotografuje muzykę od ponad dekady. Chociaż jego główna domena to fotografia koncertowa, Bartka najbardziej interesuje reportaż muzyczny, który nie zaczyna się i nie kończy na scenie. Znajduje ciekawe momenty i emocje także w zwyczajnych sytuacjach – podczas wielogodzinnej sesji nagraniowej, na planie klipu albo w zespołowym busie. Ogląda to, czego nie widać podczas koncertu.

Fotografuje m.in. dla Przystanku Woodstock, Ostróda Reggae Festival czy magazynu Regganet.pl. Swoje prace prezentował w ramach wystaw indywidualnych (podróżująca wystawa „Jamming”) i grupowych. Mieszka w Warszawie z żoną Heleną i córką Igą.

designed by net-line.pl