Wystawa w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Data dodania: 17 kwiecień 2015

Powszechnie wiadomo, że nie każdy obraz ma taką samą moc. Fotografia jest sztuką, która wymaga doskonałego filtra, którym jest oko i umysł fotografa, ale również świetnego opanowania rzemiosła. Ważne jest również miejsce, w którym obrazy zostaną zaprezentowane… Dlatego uczestnicząc w wystawie IGPOTY, będą mieli Państwo okazję doświadczyć wszystkiego naraz – znakomite fotografie, zrobione przez świetnych artystów, zaprezentowane w niebanalnym otoczeniu.

Jednak takie wydarzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie cały szereg osób i instytucji, które stworzyły odpowiednie warunki do zorganizowania tej wystawy. Dzięki zaangażowaniu Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce oraz Polskiej Akademii Nauk, wystawa IGPOTY mogła zostać zorganizowana w PAN Ogrodzie Botanicznym CZRB w Powsinie, a następnie w Muzeum Przyrodniczym ISiEZ PAN w Krakowie, w Palmiarni Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Łodzi, w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, w Arboretum w Marculach oraz w Leśnym Banku Nasion w Kostrzycy i wreszcie, w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie.

W Konkursie Fotograficznym International Garden Photographer of the Year biorą udział fotografowie z całego świata, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Uczestnicy mają do wyboru osiem kategorii, m.in. The Beauty of the Plants, Beautiful Gardens, Wildlife Havens, Greening in the City. Dla zwycięzców przewidziane są wspaniałe nagrody. Główną nagrodą konkursu IGPOTY jest międzynarodowy tytuł Fotografa Roku – International Garden Photographer of the Year. Taki tytuł trafił do Pani Magdaleny Wasiczek, której zwycięskie prace będą prezentowane na wystawie, a sama autorka zaszczyci nas swoją obecnością w dniu wernisażu 18 kwietnia br.
Wydanie albumu wystawy było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który dofinansował projekt Ogród wczoraj i dziś – 50 lat Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1965-2015), w ramach którego wystawa ta jest organizowana.

Wystawę będzie można oglądać w Ogrodzie Botanicznym UMCS, w zabytkowych wnętrzach Dworku Kościuszków, od 18 kwietnia do 14 czerwca 2015 r., w następujących dniach: środa – piątek godz. 10.00 – 17.00, sobota, niedziela 11.00 -18.00
Wernisaż wystawy – 18 kwietnia 2015 r., godz. 13.00.
Wejście do Ogrodu znajduje się od ul. Willowej.

Aby obejrzeć wystawę należy zakupić bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego i Dworku Kościuszków. Posiadacze Karty Absolwenta UMCS są uprawnieni do bezpłatnego wejścia na wystawę.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu na www.igpoty.com

#2C
#3C
#4C

designed by know-line.pl