Wystawa_60 lat WEII od 17 czerwca na Placu Litewskim

Data dodania: 13 czerwiec 2024
Wystawa_60 lat WEII od 17 czerwca na Placu Litewskim

Siła tradycji – potęga nowoczesności. Wyjątkowa wystawa Politechniki Lubelskiej

„Siła tradycji. Potęga nowoczesności” to tytuł wystawy, jaką otworzono w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Dokumentuje ona historię wydziału, który obchodzi właśnie 60-lecie swojego istnienia. Historię, która jest pisana każdego dnia.

Wydział Elektryczny Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej w Lublinie powstał w 1964 roku. Dziś funkcjonuje jako Wydział Elektrotechniki i Informatyki. Z okazji 60-lecia przygotowano wyjątkową wystawę zatytułowaną „Siła tradycji – potęga nowoczesności”.  To blisko 180 fotografii, które prezentują zarówno historyczne, jak i współczesne oblicze wydziału.

– Wystawa podzielona jest na dwie części. Pierwsza pokazuje 60 lat tradycji, a druga obecny potencjał naukowy i badawczy – mówi prof. Paweł Węgierek, dziekan wydziału. – Chcemy pokazać, jak wyglądała droga, jaką przeszedł wydział od 1964 roku, ale również pochwalić się sukcesami i odpowiedzieć o planach.

 

Kuratorem wystawy jest Agnieszka Wiśniewska, która współpracowała przy jej tworzeniu z Blanką Malczarską oraz dr hab. inż. Konradem Gromaszkiem. Fotografie i rysunki pochodzą ze zbiorów Muzeum Politechniki Lubelskiej, Archiwum Politechniki Lubelskiej oraz z prywatnych kolekcji obecnych i byłych pracowników wydziału.

– Bardzo nam miło, że możemy się włączyć w obchody urodzin wydziału – mówi Katarzyna Weinper, dyrektorka Centrum Informacji Naukowo-Technologicznej Politechniki Lubelskiej. – Na wystawie możemy obejrzeć i historię od strony nauki i pracy i wszystkiego, co działo się na wydziale przez te wszystkie lata aż do dnia dzisiejszego. Naprawdę warto!

Wystawę od 17 czerwca oglądać będzie można też na Placu Litewskim. Serdecznie zapraszamy!

 

designed by know-line.pl