X Lubelskie Dni Seniora

Data dodania: 02 czerwiec 2022
X Lubelskie Dni Seniora

ponad 200 różnego rodzaju wydarzeń czeka na najstarszych mieszkańców podczas tegorocznych Lubelskich Dni Seniora, które odbędą się od 6 do 10 czerwca. Spotkania tematyczne, koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy badania profilaktyczne, to tylko część propozycji zawartych w jubileuszowym programie.

 

Lubelskie Dni Seniora organizujemy już po raz dziesiąty. Myślą przewodnią tego wydarzenia jest włączanie społeczne seniorów, poprzez zachęcanie ich do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy i rozwijania pasji. W programie tegorocznej edycji znajdują się liczne propozycje zarówno o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, zdrowotnym, jak i sportowym. Szczególnie bogata jest w tym roku oferta spacerów i wycieczek. Zapraszam lubelskich seniorów do skorzystania z przygotowanych dla nich atrakcji mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

 

Uroczyste rozpoczęcie Lubelskich Dni Seniora wraz z symbolicznym przekazaniem klucza do bram miasta odbędzie się 6 czerwca (poniedziałek) o godz. 12.00. Na placu przed Ratuszem zaśpiewają: Julia Bieniek, uczennica Studia Muzyki Rozrywkowej Anety Dąbskiej i finalistka 5. edycji „The Voice Kids” oraz zespół wokalny Pasjonatta pod kierownictwem artystycznym Aliny Famares. Młodzież ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, pod kierownictwem artystycznym Artura Figla, wystąpi z koncertem na instrumenty dęte i perkusję. Po południu o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym odbędzie się szczególne wydarzenie – koncert chóru Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pt. „Podaj rękę Ukrainie”, pod dyrekcją Katarzyny Kaliniak.

 

Jak co roku, w ramach Lubelskich Dni Seniora zapewniono możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Miasteczko Zdrowia zaprasza seniorów 8 czerwca pomiędzy godziną 10.00 a 13.00 do wykonania m.in. pomiaru ciśnienia tętniczego, badań słuchu i wzroku czy na konsultacje z zakresu fizjoterapii. Zainteresowani mogą uzyskać też informacje o programach profilaktycznych pod kątem zapalenia stawów, osteoporozy, bólu kręgosłupa i nowotworów płuc.

Uroczyste zakończenie Lubelskich Dni Seniora odbędzie się 10 czerwca o godz.16.00 w Teatrze Muzycznym. Wieczór uświetni koncert „Od Opola do San Remow wykonaniu artystów Teatru Muzycznego. Udział w nim jest bezpłatny, ale miejsca są biletowane.

 

Natomiast w przeddzień inauguracji Lubelskich Dni Seniora, czyli w niedzielę 5 czerwca, zapraszamy wszystkich na potańcówkę na parkiecie na Placu Litewskim. Od godz. 18.00 do tańczenia i dobrej zabawy zachęci „Stylowa Orkiestra Taneczna” grająca przedwojenne szlagiery.

 

Codziennie w godz. 9.00-12.00, w punkcie informacyjnym przed Ratuszem, pracownicy Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych oraz członkowie Rady Seniora będą wydawać harmonogramy LDS, udzielać informacji na temat form wsparcia osób starszych oraz przyjmować wnioski o Lubelską Kartę Seniora.

Szczegółowy program Lubelskich Dni Seniora można poniżej oraz na stronie internetowej www.seniorzy.lublin.eu

Harmonogram_LDS_2022

designed by know-line.pl