XIX Ogólnopolskie Spotkania Kowali Wojciechów 2022

Data dodania: 07 lipiec 2022
XIX Ogólnopolskie Spotkania Kowali Wojciechów 2022

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie w dniach 8 – 10 lipca 2022 r.
organizuje XIX Ogólnopolskie Spotkania Kowali
, podczas których spotkają się najlepsi kowale z całej Polski oraz z Czech i Węgier.  Impreza realizowana jest przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

W tym roku w XIX Ogólnopolskich Spotkaniach Kowali weźmie udział aż 25 drużyn. Zmierzą się oni w konkursie kowalstwa artystycznego oraz w konkursie o Nagrodę Kowali Polskich. Spotkania rozpocznie sympozjum „Tradycyjne kowalstwo użytkowe i artystyczne jko twórcza inspiracja współczesnego odbiorcy” w ramach którego zostaną przeprowadzone wykłady: „Kotlarstwo zapomniane rzemiosło metalowe” oraz ,,Tradycyjne motywy i techniki kowalskie – możliwość zastosowania w nowoczesnych realizacjach”

W sobotę 9 lipca odbędzie się konkurs kowalstwa artystycznego, na który kowale w swoich kuźniach przygotowali kutą wagę natomiast drugą pracę konkursową będą wykuwali na miejscu. W tym dniu przewidziano również Pokaz tradycyjnego wykonywania naczyń z miedzi i mosiądzu” oraz prezentację zdobytych umiejętności przez uczestników tegorocznych Warsztatów Kowalskich, które w Wojciechowie trwają od 28 czerwca.

W niedzielę 11 lipca oprócz pokazów kowalstwa mistrzowie będą promować i sprzedawać swoje wyroby.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa wyrobów kowalskich, kiermasz sztuki ludowej
oraz występy gwiazd estrady. Swoją ofertę przedstawią również firmy świadczące usługi komplementarne do kowalstwa artystycznego.

 

W niedzielę, 10 lipca przewidziane są pokazy kucia w wykonaniu mistrzów,  Konkurs o nagrodę Publiczności, druga część pokazu wykonywania naczyń z miedzi i mosiądzu i wiele innych atrakcji.

Program imprezy

designed by know-line.pl