XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie

Data dodania: 31 grudzień 2015

[b]Już 10 stycznia 2016 r. odbędzie się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Lubelski Finał odbędzie się ponownie w Galerii Olimp przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie, gdzie już po raz piąty zagramy razem dla wsparcia polskich szpitali. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Lubelskim Oddziałem Telewizji Polskiej oraz Lubelskim Sztabem WOŚP Hufiec Lublin. Podczas Finału na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji z kolorowym studiem telewizyjnym oraz wielkim koncertem plenerowym na czele. Gwiazdą najbliższej Orkiestry będzie legenda polskiej muzyki rockowej – zespół IRA![/b]

Tradycyjnie w drugą niedzielę roku odbędzie się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, a także akcji profilaktycznych, które uświetnią i ubarwią wielką zbiórkę środków przeznaczonych na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Podczas najbliższego Finału WOŚP po raz kolejny wolontariusze zbierać fundusze, które posłużą wsparciu dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 24. Finału WOŚP, mają pomóc w uzupełnieniu braków na oddziałach mniej specjalistycznych. Tym samym pomoc trafi w każdy zakątek Polski. Zbliżający się Finał to również kolejna zbiórka na rzecz geriatrii.

Na mapie wydarzeń w ramach najbliższej Orkiestry nie zabraknie oczywiście Lublina. Centrum wydarzeń Finału WOŚP będzie Galeria Olimp, która już od samego rana wypełni się wielką liczbą wolontariuszy, artystów, znanymi osobistościami i wszystkimi zaangażowanymi w ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z chwilą otwarcia swych drzwi centrum handlowe przy Al. Spółdzielczości Pracy będzie miejscem wspaniałej rozrywki połączonej sercem Wielkiej Orkiestry. Jej muzykę słychać będzie aż do późnych godzin wieczornych. Przez cały dzień trwać będą liczne atrakcje dające wszystkim mieszkańcom naszego miasta i regionu możliwość ciekawego spędzenia czasu i wspaniałej zabawy.

W środku Galerii powstanie kolorowe i głośne [b]studio telewizyjne Lubelskiego Oddziału TVP S.A.[/b], utworzone w głównym holu największej (południowej) części Galerii Olimp. Zgromadzi się tam szereg osób zaangażowanych w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz wiele znanych osób, które na co dzień możemy oglądać tylko na ekranie telewizora. W studiu będzie też bardzo muzycznie a to za sprawą programu telewizyjnego Przestrzeń Dźwiękowa, którego specjalne wydanie będzie miało miejsce w dzień Finału w Galerii Olimp. Przestrzeń Dźwiękowa wypełni wnętrze Galerii muzyką takich znakomitości jak Tomasz Momot Orkiestra, Chonabibe, Zenta SNR Crew, Mprojekt, Panta Koina, Mass Fantas, a także wielu innych. Posłuchamy też solistów między innymi Natalii Wilk, Marty Butryn oraz muzyków z Lubelskiej Szkoły Rocka, zaśpiewa też Kacper Gołda. Nie zabraknie też pokazów tańca. Podziwiać będzie można między innymi umiejętności mistrzów tańca z UDS czy Konrad Dąbski Studio. Będzie też zabawnie i wesoło za sprawą występu Kabaretu PKS. Specjalny poranny blok atrakcji będą mieli też najmłodsi dla których przygotowano wiele ciekawych atrakcji i animacji. Odbędzie się też pokaz mody przygotowany specjalnie na okazję Finału pokaz mody dziecięcej i rodzinnej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko wielka pomoc i zabawa ale także propagowanie profilaktyki zdrowotnej oraz ratowania zdrowia i życia. Zgodnie z ta ideą podczas Finału będzie można skorzystać z badań profilaktycznych prowadzonych przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej Im.św Jana z Dukli. można taż zasięgnąć informacji na temat profilaktyki nowotworów a także zapisać się na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania profilaktyczne przeprowadzą też przyszli medycy, studenci Uniwersytetu Medycznego w Lubinie z Międzynarodowego Stowarzyszenia tudentów Medycyny IFMSA. Dodatkowo przeprowadzone będą szkolenia i pokazy z zakresu pierwszej pomocy, tak aby jak najwięcej osób nie bało się i potrafiło jej udzielać. Finał będzie tez okazją aby wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poprzez oddanie jakże drogocennej krwi oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

Wielką Orkiestrę wesprą też tradycyjnie służby mundurowe. Podziwiać będzie można między innymi jednostki Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej, Izby Celnej i innych. Przedstawiciele służb zaprezentują swoje umiejętności i sprzęt, który na co dzień używany jest w ich pracy. Dzięki temu będzie można zobaczyć z bliska i od środka samochody służbowe i najnowsze systemy w jakie są wyposażone. Specjalne stoisko zorganizuje też Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy.

Na zakończenie odbędzie się to bez czego nie może zabraknąć podczas Orkiestry czyli koncert muzyczny. Na plenerowej scenie przy północnej części Galerii wystąpią nasze młode talenty lubelskiej sceny muzycznej. Już od godziny 17 bawić będzie można się przy muzyce zespołów Goście, The Underground Men, Phedora, Mel Tripson. Zwieńczeniem koncertu będzie występ gwiazdy wieczoru, którą podczas nadchodzącego Finału będzie IRA. Jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych w kraju swój koncert rozpocznie dokładnie o godzinie 20.

Wraz z początkiem występu IRY wystrzelimy niezliczoną liczbę fajerwerków w ramach tradycyjnego „Światełka do Nieba” dziękując w ten sposób setkom wolontariuszy którzy w mroźny styczniowy dzień z uśmiechem na ustach kwestowali na na terenie naszego miasta i okolic.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 10 stycznia. Bądźcie wtedy z nami!

designed by net-line.pl