XXIX Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej BAKCYNALIA 6-7 listopada 2015. ACK UMCS "Chatka Żaka”

Data dodania: 03 listopad 2015

[b]Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nieobce są klimaty górskiej Krainy Łagodności, na festiwal BAKCYNALIA do Chatki Żaka 6 i 7 listopada . Będzie się dużo działo! To już XXIX edycja naszego festiwalu, prawdziwej epidemii piosenki studenckiej i turystycznej.[/b]

Rozpoczynamy w piątkowe przedpołudnie konkursem Małe Bakcynalia, w którym wezmą udział muzykujący uczniowie szkół. Wieczorem wystąpi polsko-serbska grupa Caryna, która przedstawi utwory ze swojej najnowszej płyty „Słowiańska dusza”. Zespół zapowiada również kilka muzycznych niespodzianek. Tego samego dnia odbędzie się jeszcze jeden niezwykły koncert zatytułowany „Już się raczej nie przejmuję”, upamiętniający lubelskiego barda Marcina Różyckiego i prezentujący materiał z niedawno wydanej, jedynej płyty dokumentującej twórczość Marcina.

Ważnym punktem soboty jest Koncert Konkursowy dla wykonawców debiutujących na artystycznej drodze. Natomiast zwieńczeniem festiwalu będzie Koncert Finałowy, podczas którego wystąpią gwiazdy: Elżbieta Adamiak oraz Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie. Zagra również szantowy Syndrom Beczki – jeden z laureatów ubiegłorocznych Bakcynaliów. Nieodłączną częścią Koncertu Finałowego jest też rozdanie nagród i występy zwycięzców tegorocznej edycji Koncertu Konkursowego i Małych Bakcynaliów.

Koncerty to jednak nie wszystkie przygotowane przez nas atrakcje: zapraszamy również na Festiwalowe Spotkania Podróżnicze, Bakcynaliowy spacer szlakiem artystów w Lublina, wernisaż wystawy „Dziecko w podróży” oraz pokoncertowe śpiewanki.

Czekamy na Was 6 i 7 listopada w Chatce Żaka!

designed by net-line.pl