Yegor Zabelov Trio / Lublin In Rock

Data dodania: 20 maj 2011

[b]Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

21.05.2011
Lublin In Rock cz.2
22.05.2011
Yegor Zabelov Trio grają na żywo do filmu Golem

Lublin In Rock cz.2 [/b]

Zagrają: TIPSY TRAIN / EXLIBRIS / STEEL VELVET

TIPSY TRAIN – polski zespół rockowy, założony w 1991 przez Grzegorza Kotyłło i Wojciecha Cugowskiego. Od początku działalności grupy brzmienie było zorientowane na klasykę hardrocka lat 70 i 80. z domieszką nowoczesności. Opiera się ono o często dublowane riffy gitarowe wsparte potężnym brzmieniem sekcji rytmicznej

EXLIBRIS – warszawski zespół istniejący od jesieni 2003 roku, buduje swoją muzykę na fundamentach klasycznego hard rocka i heavy metalu, nie unikając wpływów innych gatunków – np. współczesnego power metalu, czy muzyki filmowej. Zwieńczeniem pierwszych dwóch lat działalności jest album "Skyward", który ukazał się na początku 2006 roku.

STEEL VELVET – to pochodząca ze Strzyżowa (woj. Podkarpackie) grupa, której muzyka nawiązuję klimatem do najlepszych lat hard rocka, nie tylko zagranicznych lecz i polskich legendarnych artystów. Koncertowe występy SV przesycone są hard rock’n’rollową energią, powerem oraz – mocnym, melodyjnym brzmieniem w charakterystycznym stylu.

Kiedy: godz. 18.00
Wstęp Wolny

[b]Yegor Zabelov Trio grają na żywo do filmu "Golem" w reżyserii Paula Wegnera.[/b]

Białoruska grupa utworzona przez wybitnego akordeonistę, mistrza akordeonu guzikowego Yegora Zabelova. Artysta, znany w Polsce głównie za sprawą swojej macierzystej kapeli Gurzuf, znów zaskoczył fanów i krytyków muzycznych. Tym razem stworzył muzykę do legendarnego, niemego filmu „Golem” z 1920 roku, w reżyserii Paula Wegnera.
W swojej twórczości artysta nieustannie poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc punkową energię z nowoczesną elektroniką, specyficzny białoruski folklor z muzyką rockową czy wreszcie muzykę klasyczną z brzmieniami hip hopowymi.
Zabelov to dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków zza wschodniej granicy, wielokrotnie goszczący na koncertach w całej Europie. Na koncie ma również sporą liczbę muzyki teatralnej m.in. dla teatru w Magdeburgu, do spektaklu „Moby Dick” czy do „Pinokia” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Komponował także dla teatrów w Holandii i Słowenii.
Poza liderem Gurzuf, skład tria dopełniają perkusista Ilija Stepanov oraz basista Aleksandr Efimov.

Gdzie: Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Kiedy: 21.00
Wstęp wolny

designed by net-line.pl