ZA SIÓDMĄ GÓRĄ w Warsztatach Kultury – sobota 5 maja 2012

Data dodania: 04 maj 2012

[b]ZA SIÓDMĄ GÓRĄ
wystąpienie muzyczne
sobota 5 maja 2012, godz. 20.00
Warsztaty Kultury, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
wstęp wolny[/b]

ZA SIÓDMĄ GÓRĄ* ujawni się w następującym składzie:
Wojcek Czern (głos, generatory i filtry Bruel & Kjaer, syntezator Synthi A, organy Hammond),
Robert Niziński (saksofon, klarnet, klarnet basowy, gong),
Maciej Rodakowski (saksofon tenorowy),
Paweł Romańczuk (bas, fidel, piano, organy),
Andrzej Załęski (perkusja)

i zaprezentuje własną postawę wobec muzyki w konkretnym miejscu i czasie z dobrodziejstwem PRZYTULONEGO inwentarza w postaci zastanej PRZESTRZENI zewnętrznej i wewnętrznej.

* Dla tych co nie wiedzą: ZA SIÓDMĄ GÓRĄ to wsobny, muzyczny wehikuł przywołany w 1987 roku przez Wojcka Czerna (pacniętego naonczas w łeb OBUHEM) i od tej pory manifestujący swoje istnienie w postaci nielicznych nagrań, sporadycznych wystąpień, rzadkich słuchowisk i jeszcze rzadszych koncertów. W 1996 roku ZA SIÓDMĄ GÓRĄ wydaje album „Muzyka jakiej świat nie widzi”, który po latach jawi się jako najbardziej metafizyczne dzieło rodzimego undergroundu o rodowodzie industrialnym. Po 12 latach (2008), jak gdyby nigdy nic, ukazuje się drugi, piosenkowy album ”Rogalów – piosenki ku pokrzepieniu serc”. W krótkim czasie podbija zbolałe serca tych co widzą, a tych co nie widzą przeraża swoim straszliwym pomrukiwaniem. Podczas festiwalu Unsound 2011 ZA SIÓDMĄ GÓRĄ prezentuje własną muzykę do niemego filmu sci-fiction „Aelita” nakręconego w 1924 roku w Związku Sowieckim czerpiąc tym razem z obfitych źródeł tradycyjnej muzyki marsjańskiej wykonywanej w przeważającej części na oryginalnych, lampowych generatorach z wczesnego okresu zimnej wojny. Po czym zaczyna się rozkręcać, czego świadkiem, mam nadzieję, będziecie podczas naszego wystąpienia w "siedmiosekundowej przestrzeni" Warsztatów Kultury w Lublinie. Przybywajcie zatem starzy i młodzi kompanioni. Ratuj się, kto może.
/Wojcek Czern/

Muzycy ZA SIÓDMĄ GÓRĄ:

Wojcek CZERN – założyciel oficyny wydawniczej „OBUH” („Odgłosy Bocznic Utoczone Harmonijnie”), analogowego studia nagrań „Rogalów Analogowy” oraz twórca efemerycznego projektu muzycznego ZA SIÓDMĄ GÓRĄ odkrywającego muzykę jakiej świat nie widzi. Producent i realizator dźwięku analogowego w czystej, również mentalnej postaci. Miłośnik zapachu prażonych wolnym prądem transformatorów Wiener Schwachstrom Werke (WSW). Niedzielny instrumentalista.
Robert NIZIŃSKI – urodzony 05.02.1969. Ukończył studia na wydziale Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. W połowie lat 90-ych koncertował i nagrywał z grupą teatralno-muzyczną “Księżyc”. Tytuły "Nów" i "Księżyc", wydane przez OBUH Records, krytycy zakwalifikowali na listę najważniejszych płyt dekady. Jest autorem instalacji dźwiękowych (m.in. do wystaw M.Gomulickiego “Swimming Lessons” w Galerii Małej ZPAF i “New Adventures of Little Mary” w CSW), muzyki do pokazów mody (NewYorkFashionWeek 2003, LondonFashion Week 2004, ParisFashionWeek 2004) i kompozycji do eventów (m.in. muzyka do spektaklu “Niebo” promującego JaguaraV6, muzyka do akcji Mamastudio "Słowa" i "Bar Mleczny", instalacja audio/video "5th Element" dla Bang&Olufsen, soundscape "Music for the Airport" dla lotniska w Katowicach). Komponuje również na potrzeby filmu (“Limeryki alfabetyczne”, “Global Prosperity”) oraz projektów multimedialnych.

Maciej RODAKOWSKI – dzielny saksofonista udzielający się w projektach takich jak: Za Siódmą Górą, autorskim Wisła Płonie Trio, Tricphonix Street Band, Slavonika oraz Naczynia.

Paweł Romańczuk (ur.1975) – muzyk, kompozytor, od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie małych instrumentów. Twórca zacnego zespołu MAŁE INSTRUMENTY. Jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych. Buduje własne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. W 2010 roku opublikował pierwsze opracowanie historii toy piano. Prowadzi warsztaty, prezentacje, wykłady i wystawy związane z instrumentami i eksperymentami dźwiękowymi.

Andrzej ZAŁĘSKI – współtwórca Komuny Otwock, współpracował z teatrem Gardzienice i Akademią Ruchu. Redaktor współtworzący program Alternativi w TVP. Redaktor „Anteny Krzyku”. Filmowiec (seria filmów dokumentalnych dla Discovery Europe i TVP2), muzyk, perkusista – grał m. in. w Multicide, Mitch and Mitch, 3 Metry, Za Siódmą Górą. Współpracował m. in. z: Jerzym Mazzollem, Andrzejem Przybielskim, Pavlem Fajtem, Praffdatą, Joe Giardullo, Eugenem Chadbournem, Charles’em Haywardem, Johnem Hegre, Tatsuya Yoshidą. Od 1993 roku jest kuratorem programu Strefa w Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski w Warszawie, gdzie organizuje koncerty, pokazy filmowe, festiwale multimedialne etc.

designed by know-line.pl