Zabawki Pana Boga – Lubelski Salon Artystyczny zaprasza 12.02.2011

Data dodania: 31 styczeń 2011

[b]12.02.2011
Zabawki Pana Boga
Lubelski Salon Artystyczny zaprasza

spektakl muzyczny Teatru Muzycznego Roma[/b]

reżyseria/scenariusz: Jerzy Satanowski
obsada: – Joanna Trzepiecińska – Agnieszka Osiecka, Przemysław Sadowski – Marek Hłasko
zespół Trzy Dni Później w składzie: Joanna Piwowar, Marta Piwowar, Marta Groffik

#1c

Poetka i pisarz. Dalecy i bliscy, obecni w swoich myślach i w listach. I kompozytor – Wielki Nieobecny. „Zabawki Pana Boga” to przedstawienie o nieobecności tak bliskiej, że aż namacalnej.
Poetka to Agnieszka Osiecka w tej roli Joanna Trzepiecińska. Pisarz to Marek Hłasko, a wciela się w niego Przemysław Sadowski. Ten trzeci zaś – Krzysztof Komeda – powraca we wspomnieniach i wypełnia je ogromem talentu i prostotą człowieczeństwa. Genialny i skromny. Wielki i cichy, małomówny.
Osiecka i Hłasko korespondują intensywnie na przestrzeni wielu lat. Ona, głównie z Polski, chociaż spotykają się przelotnie w Kalifornii. Jego nosi już po całym świecie – tęskni, jednak nie wraca, buntuje się, ale żałuje oddalenia. Skazani na siebie w sposób naturalny, bo kto inny zrozumie to polskie pokolenie. Skazani na siebie w sposób niemal organiczny, poszukują kontaktu prawdziwego i dlatego do siebie piszą. Padają więc w „Zabawkach Pana Boga” słowa ważne, a łączy je muzyka Komedy i piosenki Osieckiej. Szczęśliwie się stało, że jej słowa i jego nuty spotkały się na planie kilku filmów i kilku spektakli teatralnych. Usłyszymy m.in. „Nim wstanie dzień”, „Ja nie chcę spać”, jak również późniejsze utwory dojrzałej już poetki z muzyką Jerzego Satanowskiego i Seweryna Krajewskiego. „Zabawki Pana Boga” to poetycki zapis stanu świadomości całego polskiego pokolenia, które – doskonale wiedząc, jak bardzo jest niepowtarzalne – nawet nie przeczuwało, jakie okaże się ważne.

Kiedy: 19.00
Gdzie: Sala Widowiskowa w Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5 Lublin
Bilety: 30 zł (ulgowe) i 40 zł (normalne) do nabycia w kasie Centrum Kultury na ul.Narutowicza 32 oraz na godzinę przed spektaklem w Warsztatach Kultury

designed by know-line.pl