Warsztaty Kultury w Lublinie otwierają nabór na pomysły w ramach programu rezydencji Laboratorium Sztuki Społecznej. Szukamy osób, które w zaskakujący, humorystyczny, odkrywczy, nietypowy i eksperymentalny sposób pracują z przestrzenią publiczną i nie boją się wejść w interakcję z jej użytkownikami. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 lutego 2018!
CZYM SĄ ZABAWY MIASTEM i LSS?
Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS) to interdyscyplinarny i międzynarodowy program rezydencyjny Pracowni Kultury i Sztuki Ludycznej w Warsztatach Kultury w Lublinie, za pomocą którego odkrywamy i odzyskujemy publiczną przestrzeń miejską. Chcemy wzbudzić w mieszkańcach Lublina ciekawość miejsc nieodkrytych i historii swojego otoczenia oraz zwrócić uwagę na ważną rolę społeczeństwa w tworzeniu i „odzyskiwaniu” przestrzeni publicznych. Chcemy też sprowokować mieszkańców do myślenia o przestrzeniach publicznych w sposób nietypowy.
„Zabawy miastem” – to hasło, które będzie przyświecało nowej odsłonie programu od 2018 roku. Traktujemy przestrzeń miejską jako forum dialogu społecznego, jako laboratorium do badań, zabawy, testowania i eksperymentowania. Jak zmieniało się nasze otoczenie na przestrzeni lat i jak możemy je kształtować, odkrywać i odzyskiwać? Poprzez proponowane działania, chcemy postawić pytania o związek obywateli z otoczeniem, a także o nasze prawa i obowiązki względem przestrzeni publicznej.
KOGO SZUKAMY?
Osób powyżej 18 roku życia bez względu na płeć i narodowość oraz wykonywany zawód, czy dyscyplinę jaką się zajmują.
Osób, które mają pomysły na działania wpisujące się w założenia LSS, które w zaskakujący, humorystyczny, odkrywczy, nietypowy i eksperymentalny sposób pracują z przestrzenią publiczną i nie boją się wejść w interakcję z jej użytkownikami.
Liczymy na zgłoszenia od osób związanych ze sztuką i kulturą, ale nie zamykamy się tylko do tej grupy. Każdy może zgłosić swój pomysł, jeśli tylko wpisuje się w w/w założenia.
Przyjmujemy zgłoszenia indywidualne jak i od kolektywów (max. 2,3 osoby).
JAK WYGLĄDA PROCES REKRUTACJI?
Jeśli masz pomysł na działanie wypełnij formularz zgłoszenia online do dnia 9 lutego 2018. My przeanalizujemy wszystkie pomysły i wybierzemy najciekawsze. Następnie skontaktujemy się z ich autorami, aby zadać dodatkowe pytania. Ostatecznie do realizacji w 2018 zostanie wybranych 6 pomysłów.
CO OFERUJEMY?
Zwrot kosztów podróży (tylko za okazaniem biletów lub dokumentów podróży).
Zwrot kosztów za wizy (tylko za okazaniem dokumentu zapłaty lub xero wizy w paszporcie z podaną kwotą).
Stypendium w wysokości 3000 PLN (brutto).
Zakwaterowanie w mieszkaniu (może być dzielone z innymi rezydentami).
Zwrot kosztów materiałów niezbędnych do realizacji działań do 2000 PLN.
Pomoc techniczną, organizacyjną i logistyczną przy realizacji działań.
NIE ZAPEWNIAMY
Zwrotów kosztów za dodatkowe ubezpieczenia.
Wyżywienia.
Pobytu osób towarzyszących i zwierząt.