Zadziwiające owady w Atrium Felicity

Data dodania: 15 maj 2015

[b]W dniach 16 – 31 maja br. Atrium Felicity zmieni się w prawdziwe królestwo owadów. Ci, którzy odwiedzą w tym czasie centrum będą mogli dowiedzieć wszystkiego na temat życia najliczniej otaczającej nas grupy zwierząt. Na najmłodszych klientów centrum będą czekać m.in. laboratorium entomologiczne, strefa poświęcona pszczołom oraz gigantyczne figury owadów. [/b]

Już w sobotę, 16 maja w Atrium Felicity rozpocznie się jedyna w swoim rodzaju wystawa „Zadziwiające owady”. Przez dwa tygodnie wszyscy, którzy odwiedzą centrum będą mogli poznać tajemnice najmniejszych zwierząt na ziemi.
Ekspozycja w Atrium Felicity składać się będzie z trzech stref:
– Pierwsza to [b]laboratorium entomologiczne[/b], czyli niezwykłe miejsce pracy badacza owadów. Przypomina ono stanowisko naukowe urządzone w dzikiej przyrodzie. Dzięki ponad dziesięciu modelom mikroskopów będzie można zobaczyć specjalnie przygotowaną prezentację poświęconą budowie owadów. Mali odkrywcy zobaczą też na ekranie plazmowym multimedialny wykład, który pozwoli im poznać klasyfikację i anatomię owadów. Ponadto będą mieli oni także niesamowitą możliwość obserwacji dwóch gatunków żywych mrówek, a także obejrzą gabloty z egzotycznymi motylami i chrząszczami.
– Kolejna strefa to [b]ulica pszczół[/b]. Powstanie ona w formie pszczelego ula – kapsuły stylizowanej na ul o przekroju sześciokąta, przypominającego komórkę plastra miodu. Multimedialna prezentacja przybliży dzieciom mechanizm zapylania i znaczenie owadów dla ekosystemu. Z kolei quiz dźwiękowy będzie sprawdzianem na rozpoznanie odgłosów, jakie wydają bohaterowie wystawy. Najmłodsi zwiedzający opuszczą ul w przebraniu pszczółek.
– Trzecim punktem zwiedzania wystawy będzie [b]stanowisko fotograficzne[/b], gdzie główną atrakcją będzie [b]3-metrowa figura mrówki, prezentowana na tle powiększonych w odpowiedniej skali traw i kwiatów[/b]. W czasie zabawy z animatorem dzieci będą utrwalały zdobytą wiedzę, otrzymując na zakończenie dyplom Młodego Obserwatora Owadów z pamiątkowym zdjęciem.
To jednak nie koniec niespodzianek przygotowanych dla klientów Atrium Felicity. W pasażu centrum handlowego ponadto znajdą się także kolejne dwie 3-metrowe figury owadów – ważki oraz osy wraz z tablicami informacyjnymi na ich temat.

Z kolei w weekendy 16-17 i 23-24 maja klienci Atrium Felicity będą mogli zapoznać się z zawodem pszczelarza, zobaczyć ul z żywymi pszczołami i wziąć udział w warsztatach wyrobu świec.
Wystawa w Atrium Felicity będzie też czynna dla grup zorganizowanych: od poniedziałku do piątku, od godz. 10:00 do 14:00. Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu: 537 119 688. Osoby indywidualne mogą zwiedzać ekspozycję od poniedziałku do piątku od godziny 14.00 do 19:00 oraz w soboty i niedziele od 10.00 do 19.00.

designed by net-line.pl