Zakończenie sezonu w Teatrze ITP

Data dodania: 28 maj 2019

Początkowo to "Zazdrośnice" miały być ostatnim spektaklem Teatru ITP przed wakacjami, ale studencka grupa postanowiła wydłużyć sezon teatralny sztuką "Oskar i Róża".

 

Spektakl oparty jest na słynnej książce Erica-Emmanuela Schmitta. Przedstawia losy chorego na białaczkę chłopca. Każdego dnia odwiedza go Pani Róża, która za pomocą różnych opowieści, pomaga mu pogodzić się z nadchodzącą śmiercią. Wymyśla dla Oskara zadanie. Chłopiec ma przeżywać każdy kolejny dzień tak, jakby było to 10 lat. Każdego dnia będzie pisać list do Boga, w którym opisze swoje wątpliwości i doświadczenia życiowe. Najbardziej skomplikowane emocje są przedstawiane z niezrównaną wrażliwością i mądrością.

 

Adaptacja tekstu i reżyseria:
Mariusz Lach sdb
Muzyka:
Grzegorz Tylec
Występują:
Róża – Martyna Sabak
Oskar – Jan Filip  
Scenografia, kostiumy:
Teatr ITP

 

Spektakl będzie wystawiony 11. czerwca (wtorek) o godz. 19.00 w sali CTW-02 Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Na występ obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek-zaproszeń. Proponowana ofiara za wejściówkę to 15/20 zł. Szczegóły dotyczące rezerwacji znajdują się na stronie itp.kul.lublin.pl oraz facebook.com/teatritp.

designed by net-line.pl