Zakończyło się głosowanie IX edycji Budżetu Obywatelskiego

Data dodania: 11 październik 2022
Zakończyło się głosowanie IX edycji Budżetu Obywatelskiego

O północy zakończyło się głosowanie w tegorocznej, IX edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. Elektronicznie zagłosowało blisko 14 tys. osób. Liczbę głosów oddanych poprzez papierowe karty do głosowania poznamy pod koniec miesiąca.

 

Już po raz dziewiąty mieszkańcy mieli możliwość wyboru projektów, które są dla nich szczególnie ważne i wywołują pozytywne zmiany w ich najbliższym otoczeniu, a tym samym wpływają na rozwój miasta. Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w głosowaniu na projekty tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, a ich autorom za zaangażowanie i zgłoszone pomysły – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

 

Głosowanie na projekty trwało od 23 września do 10 października. Tradycyjnie już odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec i mieszkanka Lublina, niezależnie od wieku, mogli zagłosować na maksymalnie 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. 13 971 osób wybrało głosowanie drogą elektroniczną, oddając 38 728 głosów. Liczbę uczestników głosowania, którzy wybrali wypełnienie papierowej karty do głosowania, poznamy, kiedy karty spłyną do Biura Partycypacji Społecznej. Pozwoli to na rozpoczęcie etapu weryfikacji oddanych głosów oraz ich liczenie i wprowadzanie do systemu elektronicznego. Po zakończeniu tego procesu, co planowane jest na koniec października, poznamy pełne wyniki głosowania.

 

Budżet Obywatelski Miasta Lublin jest częścią budżetu miasta, o przeznaczeniu której decydują bezpośrednio mieszkańcy i mieszkanki poprzez głosowanie. W IX edycji BO do dyspozycji jest 14 050 000 zł. Z tej puli 350 tys. zł zostało przeznaczone na każdą z 27 lubelskich dzielnic. W związku z tym maksymalna kwota na projekty dzielnicowe wynosi 9,45 mln zł. Warunkiem realizacji projektów dzielnicowych jest uzyskanie przez nie minimum 100 głosów.

 

Na projekty ogólnomiejskie w tym roku przeznaczona jest kwota 3,05 mln zł, z czego co najmniej 1,2 mln zł trafi na tzw. projekty miękkie. Każdy z tych projektów mógł mieć maksymalną wartość 200 tys. zł.

designed by know-line.pl