ZAKOPANE PONOWNIE Z METĄ ETAPU TOUR DE POLOGNE

Data dodania: 23 kwiecień 2015

Zakopane będzie gościło metę piątego etapu 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Umowę na organizację etapu podpisali Leszek Dorula, Burmistrz Zakopanego oraz Adam Siluta, Prezes Zarządu Lang Team.

Zakopane jest stałym elementem na kolarskiej mapie Tour de Pologne – w tym roku nasz narodowy wyścig odwiedzi stolicę Tatr już po raz piąty z rzędu. W latach 2011-13 kolarze w Zakopanem finiszowali, a przed rokiem wyruszyli stąd na trasę piątego etapu, którego meta usytuowana była na Słowacji. Tym razem zakopiański etap 72. Tour de Pologne będzie szczególny. Meta tradycyjnie mieści się przy Wielkiej Krokwi, natomiast wcześniej kolarze będą musieli wjechać na Gubałówkę od strony Zębu. To wyjątkowe miejsce. Jest tam trudny podjazd, a z trasy rozciąga się wspaniały widok na Tatry i Zakopane – mówi Leszek Dorula, Burmistrz Zakopanego – Tour de Pologne to światowa marka, dlatego cieszymy się, że Zakopane może być częścią wyścigu i uczestniczyć w promocji Polski. Dzięki Tour de Pologne widzowie w całej Europie będą mogli zobaczyć piękno Podhala – dodaje Dorula. Zakopane znajdzie się także na trasie szóstego etapu, a w mieście kolarze będą walczyć na Premii Specjalnej.

Zakopiańskie etapy są niezwykle atrakcyjne z kilku względów. Po pierwsze piękno Podhala, po drugie fantastyczni kibice, wreszcie świetna atmosfera i współpraca z ludźmi zaangażowanymi w organizację wyścigu – mówi Prezes Zarządu Lang Team Adam Siluta – Zakopane i Podhale mają wielki atut w postaci gór. To tu zazwyczaj rozstrzygają się kwestie zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne – dodaje Siluta. W czasie Tour de Pologne do Zakopanego i na Podhale zjeżdżają kolarscy kibice z całego kraju. Tłumy fanów zbierają się nie tylko na mecie, ale też na całej trasie, na której zawodnicy mogą liczyć na żywiołowy doping.

Jazda na rowerze jest najbardziej popularną formą aktywnego wypoczynku Polaków. Z badań wynika, że ponad 4,5 miliona Polaków uprawia rekreacyjnie kolarstwo. Widać to także w Zakopanem, które przyciąga turystów nie tylko zimą, ale również latem. Cieszę się, że polskie społeczeństwo staje się bardziej aktywne. Kolarstwo jest atrakcyjną formą rekreacji, a my chcemy pokazywać, że w Zakopanem można nie tylko iść w góry, ale też wspaniale wypoczywać jeżdżąc na rowerze – mówi burmistrz Dorula.

72. Tour de Pologne UCI World Tour zostanie rozegrany w dniach 2-8 sierpnia. Piąty etap z metą w Zakopanem odbędzie się 6 sierpnia. Oficjalna prezentacja trasy wyścigu będzie miała miejsce 6 maja.

designed by know-line.pl