Zamość: Dzieci z Horyszowa gośćmi w komendzie

Data dodania: 04 czerwiec 2012

Pierwszy czerwca to święto wszystkich dzieci. Jest to wspaniała okazja do wspólnej zabawy, do której włączyli się również zamojscy policjanci. Dziś zamojską jednostkę odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Horyszowie. Blisko czterdziestu uczniów po jednostce oprowadzał sam komendant zamojskich policjantów podinsp. Konrad Piziorski, który udostępnił dla nich również swój gabinet.

Dziś zamojską jednostkę odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Horyszowie. Blisko czterdzieścioro dziewczynek i chłopców pod opieką swojego nauczyciela religii a zarazem policyjnego duszpasterza ks. Marcina Zaburko miało okazję zobaczyć jak „od kuchni” wygląda praca policjantów, jakim dysponują wyposażeniem, jakimi pojazdami jeżdżą. Po jednostce oprowadzał ich sam komendant zamojskich policjantów podinsp. Konrad Piziorski. Dzieci z zaciekawieniem słuchały komendanta, kiedy opowiadał im o pracy dyżurnego policji czy funkcjach niebieskiego pokoju.

#2c

#3c

Niemałą frajdę sprawił dzieciom przewodnik psa tropiącego demonstrując umiejętności swojego czworonożnego przyjaciela. Dziś każde z dzieci mogło usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, ale nie tylko. Swój gabinet otworzył dla najmłodszych także szef zamojskich policjantów. Uczniowie chętnie zasiedli w jego fotelu by choć przez chwilę wcielić się w rolę prawdziwego policjanta.
Mali goście opuścili komendę z uśmiechami na twarzy i słodyczami w dłoniach, którymi na zakończenie wizyty obdarował ich komendant.

J.K.

designed by know-line.pl