Zamość: Kolejna edycja kursu samoobrony

Data dodania: 16 kwiecień 2015

Ruszają zapisy na kolejną edycję kursu samoobrony dla Pań organizowanego przez zamojską jednostkę Policji. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich kobiet bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód. Chęć uczestnictwa w kursie można zgłaszać telefonicznie pod nr 84 677-13-22. Pierwsze zajęcia już w przyszły czwartek w Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu, przy ul. Młyńskiej 7. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Pod hasłem "Kobieta świadoma zagrożeń i potrafiąca się obronić" rusza V już edycja kursu samoobrony dla Pań. Ideą, która przyświeca organizacji tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa każdej z chętnych do uczestnictwa w kursie kobiet. Wszędzie bowiem mamy prawo czuć się bezpiecznie. Uczestniczkom kursu poprzez udział w zajęciach chcemy uświadomić, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, od tego jak zachowujemy się w sytuacjach niebezpiecznych i jak reagujemy w chwili zagrożenia. Podczas kilkunastu spotkań asp. szt. Piotr Nowicki z zamojskiej komendy – trener klasy międzynarodowej w ju-jitsu, uczestnik dwóch misji pokojowych w Kosowie – przekaże uczestniczkom kursu podstawową wiedzę dotyczącą zasad samoobrony i zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. W czasie kursu zaplanowano również zajęcia teoretyczne z udziałem psychologa i policyjnych ekspertów, którzy powiedzą o metodach działania sprawców przestępstw, a także o sposobach unikania zagrożeń. Podpowiedzą również, co zrobić w sytuacji, gdy już padliśmy ofiarą przestępstwa. Mamy nadzieję, że wiedza, którą policyjni specjaliści przekażą podczas spotkań okaże się przydatna a zdobyte umiejętności pozwolą na właściwą reakcję w sytuacji zagrożenia.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek w godz. 18.30 – 19.30 na sali gimnastycznej Centrum Szkół Mundurowych przy ul. Młyńskiej 7. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Chęć uczestnictwa w kursie zgłaszać można telefonicznie pod nr 84 677-13-22. Pierwsze zajęcia już w przyszły czwartek. Zapraszamy!

J.K.

designed by know-line.pl