Zamość: Kradli beczki z piwem

Data dodania: 20 lipiec 2011

Zamojscy policjanci ustalili sprawców kradzieży beczek z piwem z ogródków na zamojskim Starym Mieście. Kradzieże miały miejsce na przełomie czerwca i lipca. Straty poniesione przez właścicieli letnich restauracji wynoszą ponad 1,5 tysiąca złotych. Sprawcami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 32 i 41 lat. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj zamojscy policjanci przeszukali jedno z mieszkań usytuowanych na zamojskiej starówce. Z operacyjnych ustaleń mundurowych wynikało, że mogą znajdować się tam przedmioty pochodzące z kradzieży. Informacje te potwierdziły się.
W mieszkaniu odnaleziono 6 beczek po piwie. Jak się okazało pochodziły one z letnich ogródków piwnych usytuowanych na zamojskim Starym Mieście. Funkcjonariusze ustalili również sprawców kradzieży. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 32 i 41 lat, mieszkańcy powiatu zamojskiego i lubelskiego.
Starszy z mężczyzn już usłyszał zarzuty udziału w czterech kradzieżach. Mężczyźni nocą zakradali się do ogródków piwnych i wynosili z nich beczki z piwem. Transportowali je do mieszkania znajomej. Później wspólnie spożywali skradziony trunek. Łączne straty jakie ponieśli właściciele letnich restauracji wynoszą ponad 1,5 tysiąca. złotych. Wkrótce obaj mężczyźni staną przed sądem. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl