Zamość: Myślał, że dostanie zapomogę, stracił oszczędności

Data dodania: 07 maj 2015

[b]Zamojscy policjanci poszukują złodzieja, który okradł 78-letniego Zamościanina. Pod pretekstem przyznania zapomogi z Unii Europejskiej mężczyzna wszedł do mieszkania starszego pana i wykorzystując jego nieuwagę ukradł mu oszczędności. Apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi![/b]

Wczoraj do mieszkania 78-letniego Zamościanina zapukał nieznajomy. Twierdził, że wkrótce starszy pan otrzyma zapomogę z Unii Europejskiej. Aby jednak te pieniądze uzyskać, koniecznym było według nieznajomego, spisanie numerów banknotów, które 78-latek posiadał w mieszkaniu. Niczego nie podejrzewając, gospodarz przyniósł z sąsiedniego pokoju teczkę, w której zgromadził oszczędności. Nieznajomy poczynił notatki, a następnie opuścił mieszkanie Zamościanina. Po jego wyjściu mężczyzna zorientował się, że z mieszkania zniknęła teczka z gotówką. W sumie 78-latek stracił 4 tys. złotych.

Policjanci poszukują złodzieja i apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Bądźmy czujni i podejrzliwi wobec osób, które odwiedzają nasze mieszkania podając się za pracowników różnych instytucji. Tylko dzięki własnej ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń i uchronić się przed utratą oszczędności.

J.K.

designed by know-line.pl