Zamość: Nie zabijaj-bądź trzeźwy

Data dodania: 29 lipiec 2011

Dziś w dniu imienin patrona kierowców św. Krzysztofa w Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Nietypową kontrolę drogową mogli napotkać dziś mieszkańcy Zamościa. Mundurowym towarzyszył kapelan policji, który wraz z policjantami przekonywał kierowców do rozsądnej i bezpiecznej jazdy.

Dziś obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Święto obchodzimy w Polsce od roku 2006, a jego obchody przypadają na dzień imienin św. Krzysztofa – patrona kierowców. Tego dnia jak co roku zamojscy policjanci prowadzą akcję mającą na celu propagowanie jazdy zgodnej z przepisami ruchu drogowego. Towarzyszy im policyjny kapelan ks. Marcin Zaburko.

Wspólnie z policjantami kapelan patrolował ulice Zamościa oraz drogi wylotowe z miasta. Kierowcy, którzy popełniali drobne wykroczenia zamiast mandatu otrzymywali pouczenia od policjantów drogówki. Ks. Marcin natomiast wręczał kierującym obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa i przykazaniami dla kierowców. Takie obrazki otrzymywali także kierujący poruszający się zgodnie z przepisami. Akcja spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem wśród kierowców.
Wśród przykazań, przypominanych kierowcom w Dniu Świętego Krzysztofa są między innymi: "Nie zabijaj-bądź trzeźwy" , "Zapnij pasy-będziesz bezpieczny", "Nie bądź brawurowy w prędkości" i "Szanuj pieszych".

Z pewnością wszyscy chcielibyśmy, aby na naszych drogach było zawsze bezpiecznie. Pamiętajmy zatem by zachowywać się odpowiedzialnie i ostrożnie na drogach nie tylko w dniu św. Krzysztofa, ale i na co dzień, dbając o bezpieczeństwo własne i innych.

JK/AF

designed by know-line.pl