Zamość: Nietrzeźwy 21 latek spowodował wypadek.

Data dodania: 08 maj 2014

[center] Pod zarzutem spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości do policyjnego aresztu trafił 21-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów. Mężczyzna mając w organizmie blisko promil alkoholu doprowadził do czołowego zderzenia z volkswagenem passatem. Trójka pasażerów passata i kierowca trafili do szpitala. Wspólnie z 21-latkiem podróżował trzeźwy pasażer, 20-letni mieszkaniec Zamościa.

Do wypadku doszło wczoraj tuż po godz. 18.00 w Sitańcu. Kierujący volkswagenem golfem 21-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów, na zakręcie, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z volkswagenem passatem. Tym autem kierował 60-letni mieszkaniec gm. Zamość, który z obrażeniami trafił do szpitala podobnie jak trójka pasażerów passata – dwie kobiety w wieku 56 i 55 lat oraz 69-letni obywatel Włoch. Przeprowadzone u obu kierowców badanie na zawartość alkoholu w organizmie pokazało, że 21-letni kierowca golfa był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Wspólnie z nim podróżował trzeźwy pasażer, 20-letni mieszkaniec Zamościa.
Policjanci zatrzymali 21-latkowi uprawnienia do kierowania. On sam zaś, trafił do policyjnego aresztu. Dziś po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.
[/center]

J.K.

designed by know-line.pl