Zamość: Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji

Data dodania: 22 wrzesień 2011

Od początku roku zamojscy policjanci wyeliminowali z dróg blisko 900 nietrzeźwych kierujących. Jak pokazują policyjne statystyki, każdego dnia po naszych drogach podróżują kierowcy, którzy lekceważą wciąż ponawiane apele o trzeźwość za kierownicą. Wczoraj w centrum Zamościa znów nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję. 31-letni Zamościanin kierując audi uderzył w słup oświetleniowy i uciekł z miejsca. Po chwili został zatrzymany. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek za kierownicą!

Wczoraj przed godziną 18.00 dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o kolizji, do której doszło na ul. Zamojskiego. Kiedy na miejsce dotarli policjanci drogówki okazało się, że kierujący audi zjechał na przeciwny pas, uderzył w słup oświetleniowy i uciekł z miejsca zdarzenia. Po chwili mężczyzna został zatrzymany. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna poddany został badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik pokazał ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy i dowód rejestracyjny auta. Audi trafiło na policyjny parking.
Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.
Policjanci po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! W sposób szczególny apelujemy też do osób, które widzą gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji! Nie stwarzajmy społecznego przyzwolenia dla takich kierowców, pomyślmy o zagrożeniu, jakie pijani kierowcy stanowią dla życia naszego i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki zdecydowanej reakcji niejednokrotnie możemy uchronić ludzkie życie i zdrowie.

designed by know-line.pl