Zamość: Odpowie za włamania

Data dodania: 22 czerwiec 2012

Pięć razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komisariacie Policji w Szczebrzeszynie 24-letni mieszkaniec gm. Sułów. Mężczyzna objęty został policyjnym dozorem w związku z włamaniami których dokonał na terenie Szczebrzeszyna. Młodzieniec włamał się do sklepu i "małej gastronomii". Z obiektów ukradł pieniądze. Za popełnione czyny 24-latek wkrótce stanie przed sądem. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Wtorkowej nocy policjanci ze Szczebrzeszyna patrolując miasto ujawnili wypchnięte okno w budynku "małej gastronomii" przy ul. Zamojskiej. Jak się okazało było to dzieło włamywacza, który wszedł do wnętrza obiektu i zabrał pieniądze w kwocie 150 złotych. Operacyjne ustalenia funkcjonariuszy w kilka godzin po włamaniu doprowadziły do zatrzymania 24-letniego mieszkańca gm. Sułów. Podczas przeszukania garderoby młodzieńca, mundurowi odnaleźli drobny bilon pochodzący z dokonanego przestępstwa. 24-latek zatrzymany został w policyjnym areszcie. Jak ustalili policjanci to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się młodzieniec. Mężczyzna w weekend włamał się również do sklepu w Szczebrzeszynie. Do budynku dostał się wybijając szybę w oknie. Zabrał wtedy 400 złotych gotówki.

Wczoraj policjanci przesłuchali zatrzymanego. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec 24-letniego, mieszkańca gm. Sułów policyjny dozór. Do czasu sądowej rozprawy mężczyzna pięć razy w tygodniu będzie musiał meldować się w szczebrzeszyńskim komisariacie. Zgodnie z kodeksem karnym za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

J.K.

designed by know-line.pl