Zamość: Podając się za policjanta napadł na 16-latka

Data dodania: 22 wrzesień 2011

Zamojscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Adamów, który podając się za policjanta i grożąc użyciem teleskopowej pałki napadł na 16-letniego Zamościanina. Zdarzenie miało miejsce na przystanku autobusowym w centrum Zamościa. 21-latek zabrał nastolatkowi kilkanaście złotych. Wczoraj napastnik został zatrzymany. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 15.00 na przystanku autobusowym przy ul. Piłsudskiego w Zamościu. Do siedzącego tam 16-letniego mieszkańca Zamościa podszedł nieznany mu mężczyzna. Twierdził, ze jest policjantem. Na dowód tego przed oczami nastolatka machnął dokumentem będącym rzekomo policyjną legitymacją. Zamościanin poprosił nieznajomego, by jeszcze raz okazał mu dokument. Ten jednak zignorował jego prośbę, nakazując nastolatkowi by oddał mu telefon i pieniądze. 16-latek odmówił żądaniu mężczyzny. Wtedy ten wyjął z kieszeni teleskopową pałkę i grożąc pobiciem ponowił żądanie. Mieszkaniec Zamościa obawiając się o swoje życie i zdrowie wydał napastnikowi pieniądze, które posiadał tj. 14,50 zł. Z gotówką w ręku rozbójnik oddalił się z miejsca. Po upływie kilku godzin o zdarzeniu powiadomiono Policję.

Natychmiast po zgłoszeniu kryminalni rozpoczęli typowania sprawcy tego czynu. Następnego dnia rozbójnik został zatrzymany. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gm. Adamów. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania w mieszkaniu 21-latka policjanci odnaleźli pałkę, którą młodzieniec groził nastolatkowi.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl