Zamość: Przewoził pasażerów, popełniał wykroczenia

Data dodania: 09 grudzień 2011

Kierowca rejsowego busa przewożąc pasażerów wyprzedzał na przejściu dla pieszych i przekroczył dozwoloną prędkość. Efekt – 15 punktów karnych i 400 zł mandatu. Zdarzenie miało miejsce w środę rano w Bodaczowie.

45-letni kierujący rejsowym busem jadąc w kierunku Zamościa i przewożąc pasażerów wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Popełnione przez kierowcę wykroczenie zauważyli policjanci zamojskiej drogówki czuwający nad bezpieczeństwem osób poruszających się po drodze krajowej nr 74. Wideorejestrator w oznakowanym radiowozie zarejestrował również jak kierujący busem o 30 km/h przekroczył dozwoloną prędkość, poruszając się w obszarze zabudowanym.

Efektem złamania przez 45-letniego kierowcę mercedesa przepisów ruchu drogowego był 400 złotowy mandat i 15 punktów karnych.
Policjanci codziennie czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich osób poruszających się po drogach. Kontrolują m.in. prędkość pojazdów i trzeźwość kierowców oraz sprawdzają stan techniczny samochodów. Szczególną uwagę zwracają na sposób przewożenia pasażerów i ich bezpieczeństwo.

J.K.

designed by know-line.pl