Zamość: Rozbój z pizzą w tle

Data dodania: 14 październik 2011

Dozór policji z obowiązkiem trzykrotnego w ciągu tygodnia meldowania się w zamojskiej komendzie oraz zakaz opuszczania kraju to środek zapobiegawczy, jaki zastosowany został wobec dwóch mieszkańców Zamościa w wieku 23 i 28 lat. Mężczyźni napadli na dostawcę pizzy zabierając mu cztery pizze, torbę służąca do jej przewożenia i butelkę napoju. Straty oszacowano na ponad 280 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce nocą w niedzielę na terenie jednego z bloków mieszkalnych przy ul. Poniatowskiego w Zamościu. 26-letni dostawca pizzy wszedł do klatki schodowej bloku z zamiarem dostarczenia zamówionego towaru. Na klatce zamiast klienta czekali na niego dwaj napastnicy. Mężczyźni pobili go, zabrali cztery pizze, torbę służącą do jej przewożenia i butelkę napoju.
Z łupem w ręku rozbójnicy wbiegli do jednego z mieszkań w bloku.
Działania mundurowych, w tym użycie psa tropiącego pozwoliły na zatrzymanie dwóch Zamościan w wieku 23 i 28 lat mających związek z rozbojem. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj w prokuraturze usłyszeli zarzuty udziału w rozboju. Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

designed by know-line.pl