Zamość: Ruszył kurs samoobrony Kobieta Bezpieczna

Data dodania: 24 luty 2012

W Zamościu ruszyła IV już edycja kursu samoobrony organizowanego przez zamojskich policjantów pod hasłem "Kobieta Bezpieczna". Na zajęciach z instruktorem sztuk walki można nauczyć się między innymi metod skutecznej obrony przed napastnikiem oraz wykorzystania do tego celu takich przedmiotów jak torebka czy parasolka. Tegoroczny kurs cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Choć kurs adresowany jest do Pań, przystąpiło do niego również kilku Panów. W sumie w pierwszych zajęciach udział wzięło ponad 100 uczestników.

Każdy z nas może paść ofiarą przestępstwa. Kobiety jako płeć pozornie słabsza, z reguły są na to bardziej narażone. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zamojska komenda już po raz czwarty zorganizowała kurs samoobrony dla Pań pod hasłem "Kobieta bezpieczna". Wczoraj uroczyście zainaugurowano otwarcie tegorocznej edycji kursu. Uczestników powitał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu nadkom. Bartosz Magryta, życząc wszystkim by umiejętności nabyte podczas treningów przełożyły się na zwiększone poczucie bezpieczeństwa a w sytuacji zagrożenia pozwoliły na skuteczną obronę.

Tegoroczna edycja kursu cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. W pierwszych zajęciach udział wzięło ponad 100 osób. I choć kurs adresowany jest do kobiet przystąpiło do niego również kilku panów. Podczas dwunastu spotkań uczestnicy kursu poznają jak reagować w sytuacji zagrożenia, nauczą się także technik umożliwiających skuteczną obronę przed napastnikiem.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor – asp. szt. Piotr Nowicki z zamojskiej komendy. To utytułowany trener klasy międzynarodowej ju jitsu. Posiadacz 5 stopnia mistrzowskiego DAN, instruktor taktyki i techniki interwencji, uczestnik misji pokojowej w Kosowie. Jego wiedza, doświadczenie i profesjonalizm z pewnością przełożą się na umiejętności uczestników, które zdobędą podczas kursu. W szkoleniu wspierać będą go również inni wykwalifikowani instruktorzy. Podczas pierwszych zajęć swoją wiedzą z przybyłymi podzielił się policyjny emeryt, posiadacz 9 stopnia mistrzowskiego DAN Pan Waldemar Popiela. Przypominamy, że zajęcia odbywają się w każdą środę, w małej hali zamojskiego ośrodka sportu i rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8. Początek godz. 16.00.

J.K.

designed by net-line.pl