Zamość: Spowodował wypadek i uciekł z miejsca.

Data dodania: 09 grudzień 2011

Spowodował wypadek i uciekł z miejsca. Mowa o 45-letnim mężczyźni, który wczoraj mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, w centrum Zamościa doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch innych pojazdów. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Wkrótce za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godz. 7.00 policjanci zamojskiej drogówki patrolując miasto najechali na zdarzenie drogowe. Jak się okazało sprawca zdarzenia – kierujący samochodem renault kangoo – odjechał z jego miejsca. Postronni świadkowie wskazali kierunek ucieczki sprawcy. Chwilę później na ul.
Piłsudskiego został on zatrzymany. Kierującym renaultem okazał się 45-letni mieszkaniec Zamościa. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał 1, 92 promila alkoholu.
Jak ustalili policjanci Zamościanin jadąc ulicą Peowiaków najechał na tył poruszającego się przed nim samochodu m-ki Rover, którym kierował 49-letni mieszkaniec gm. Zamość. Ten z kolei uderzył w tył znajdującego się przed nim volkswagena. W wypadku ucierpiał 72-letni kierowca passata. Mężczyzna z urazem kręgosłupa przewieziony został do szpitala.

Nietrzeźwemu kierującemu policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania. Wkrótce stanie on przed sądem. Odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z jego miejsca.

J.K.

designed by know-line.pl