Zamość: uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu

Data dodania: 14 kwiecień 2015

O tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze nie trzeba nikogo przekonywać. Zamojscy policjanci codziennie eliminują z dróg kierowców, którzy prowadzą samochód lub jadą rowerem na tzw. "podwójnym gazie". Wczoraj, dzięki czujności innych kierowców zatrzymany został 50-letni Zamościanin kierujący chryslerem. Mężczyzna w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Wczoraj po południu dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o ujęciu nietrzeźwego kierowcy na ul. Peowiaków w Zamościu. Poruszającego się wężykiem przez centrum miasta kierowcę chryslera, zaobserwował inny uczestnik ruchu drogowego. Jego podejrzenia, że kierowca może być pod działaniem alkoholu potwierdziły się w momencie, kiedy kierujący zatrzymał się przed jednym z sygnalizatorów świetlnych i nie reagował na zmieniające się światła. Mężczyzna wysiadł ze swojego pojazdu i podszedł do stojącego przed nim chryslera. Wówczas okazało się, że brak reakcji kierowcy na to co dzieje się na drodze to wynik alkoholowego zamroczenia. Wspólnie z innym kierowcą mężczyźni uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę a o zdarzeniu powiadomili policję. Nietrzeźwym kierującym okazał się 50-letni mieszkaniec Zamościa. Przeprowadzone badanie pokazało w organizmie Zamościanina 1,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania.

Wkrótce mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem, Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to nie tylko przestępstwo, ale również brak poszanowania dla elementarnych zasad bezpiecznego korzystania z dróg i brak szacunku dla największej wartości jaką jest ludzkie życie. Pamiętajmy, ze alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się wówczas zdolność koncentracji i zdecydowanie wydłuża się czas reakcji. Pijani kierowcy niestety o tym zapominają. Bardzo często zapominają również o tym osoby z najbliższego grona kierowców – rodzina i znajomi, którzy nie reagując dają społeczne przyzwolenie na prowadzenie auta na tzw. podwójnym gazie. Od początku roku zamojscy policjanci wyeliminowali z dróg ponad 100 nietrzeźwych kierowców pojazdów.

J. K.

designed by know-line.pl