Zamość: Uwaga na oszustki

Data dodania: 31 październik 2011

Zamojscy policjanci poszukują złodziejek, które podając się za pracownice opieki społecznej okradły dwie starsze kobiety. W miejscowości Nawóz nieznajoma uderzyła starszą panią, a następnie zabrała jej portfel z gotówką. Z kolei w Gorajcu Zastawie nieznajoma wykorzystała moment nieuwagi gospodyni i skradła jej 1,5 tys. złotych gotówki. Złodziejek poszukuje policja i apeluje o rozwagę, ostrożność, czujność i dystans w stosunku do obcych odwiedzających nasze mieszkania!

Zdarzenie w Nawozie, miało miejsce w sobotę, wczesnym popołudniem. Do mieszkania 85-letniej kobiety weszła nieznajoma. Twierdziła, że jest pracownicą opieki społecznej. Przekonywała staruszkę, że ma możliwość załatwienia jej wyższej renty. 85-latka nie była jednak zainteresowana ofertą. Wówczas niespodziewanie nieznajoma uderzyła starszą panią i wykorzystując zamieszanie skradła z szuflady stołu portfel z pieniędzmi w kwocie 1 tys. złotych.
Z rysopisu jaki zapamiętała 85-latka wynika, ze nieznajoma to kobieta w wieku ok. 40 lat, średniego wzrostu, szczupłej budowy ciała o jasnych włosach. Tego dnia ubrana była w białe futro sięgające do pasa i biały beret.
Do podobnego zdarzenia doszło również w miejscowości Gorajec Zastawie. Tam na początku października do mieszkania samotnie mieszkającej 83-letniej kobiety zapukała nieznajoma. Kobieta podawała się również za pracownicę opieki społecznej. Oferowała swą pomoc. Jak się później okazało jej wizyta z pomocą nie miała jednak nic wspólnego. Wręcz przeciwnie, wraz z wyjściem nieznajomej z mieszkania starszej pani zginęło 1,5 tys. złotych. Dopiero po upływie kilku tygodni 83-latka powiedziała o zdarzeniu swoim bliskim. Ci powiadomili Policję.

[b]Teraz obu złodziejek poszukują zamojscy policjanci, apelując jednocześnie o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich naiwności i dobrym sercu. Wchodzą do mieszkania podając różne powody wizyty, podają się za pracowników różnych instytucji – opieki społecznej, administracji, gazowni, energetyki czy też funkcjonariuszy publicznych. Gdy są już w mieszkaniu, wykorzystują nieuwagę domownika i kradną kosztowności, pieniądze lub inne wartościowe mienie. Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Apelujemy również do wszystkich, którzy mieszkają w sąsiedztwie starszych, samotnych ludzi, bądź mają takie osoby w rodzinie! Uprzedźmy je o sposobach jakimi posługują się oszuści chcący wyłudzić jak największą ilość pieniędzy.[/b]

designed by net-line.pl