Zamość: Wieczór marzeń.

Data dodania: 28 maj 2012

Zamojscy policjanci włączyli się w organizację „Wieczoru marzeń” w zamojskim zoo. To akcja organizowana przez ogrody zoologiczne całego świata na rzecz niepełnosprawnych i chorych dzieci. Była to już kolejna edycja tej imprezy w Polsce i w zamojskim zoo. Podczas piątkowego wieczoru spełniło się wiele dziecięcych marzeń, a największym sukcesem organizatorów były uśmiechy zadowolenia, które pojawiły się na twarzach dzieci i ich opiekunów.
„Wieczór marzeń w zoo” („Dreamnight at the zoo”) – to międzynarodowa akcja zapoczątkowana w 1996 roku przez ZOO w Rotterdamie. Jej celem było zorganizowanie charytatywnej, plenerowej imprezy dla przewlekle chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz członków ich rodzin. Zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją, chore dzieci wraz z opiekunami zapraszane są do ogrodów zoologicznych zawsze tego samego dnia w roku. Jak dotąd, „Wieczór marzeń” zorganizowało już kilkaset ogrodów zoologicznych w kilkudziesięciu krajach świata i z roku na rok w akcję angażuje się ich coraz większa liczba. Zamojskie ZOO przystąpiło do niej w 2008 roku jako 10-ty ogród w Polsce i 166 na świecie.

#2c

Królestwo zwierząt podziwiało w piątek kilkaset nieuleczalnie chorych dzieci. Do dyspozycji najmłodszych byli pracownicy ogrodu i wolontariusze, którzy oprowadzali gości po świecie zwierząt, opowiadając o ich przyzwyczajeniach, kaprysach i nawykach. Nie zabrakło też innych atrakcji. Były występy taneczne i wokalne, malowanie buziaków i konkursy. Dodatkową i niemałą atrakcją okazali się niezawodni przyjaciele pokrzywdzonych przez los najmłodszych – zamojscy policjanci. Specjalnie dla nich zaprezentowali oni swój sprzęt, radiowóz i policyjne motocykle.
Mamy nadzieję, że wspólna zabawa w przyjaznej atmosferze i otoczeniu egzotycznych zwierząt wywołała choć przez chwilę radość i uśmiech na twarzach dzieci i ich opiekunów.
J.K.

designed by know-line.pl