Zamość: Wpadka nieletnich grafficiarzy

Data dodania: 11 maj 2012

Zamojscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 11 i 13 lat, którzy zniszczyli elewację bloku przy ul. Reja. Policjanci patrolujący osiedle zauważyli młodzieńców, którzy farbą w sprayu malowali graffiti na jednej ze ścian budynku. Na widok mundurowych uciekli, ale po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Jeden z nich w ręku trzymał puszkę z farbą. Nieletnimi "grafficiarzami" wkrótce zajmie się sąd rodzinny.

Wczoraj po południu dzielnicowi patrolujący osiedle Nowe Miasto w Zamościu, zauważyli na ul. Reja grupę młodzieńców, która farbą w sprayu "ozdabiała" budynek bloku. Na widok umundurowanych policjantów, chłopcy rozbiegli się. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali dwóch nieletnich mieszkańców Zamościa w wieku 13 i 11 lat. Jeden z nich w ręku trzymał puszkę z farbą. Jej kolor odpowiadał świeżo naniesionym napisom na ścianie. Aktualnie policjanci ustalają straty spowodowane zniszczeniem elewacji.

Nieletnimi "graficiarzami" wkrótce zajmie się sąd rodzinny, a ich rodzice muszą liczyć się z kosztami naprawienia wyrządzonej szkody.

J.K.

designed by know-line.pl