Zamość: Zatrzymany za rozbój

Data dodania: 07 lipiec 2015

[b]Pod zarzutem rozboju do policyjnego aresztu trafił 19-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna. Wczoraj zaatakował 25-latka uderzając go pięścią w twarz. Kiedy ten przewrócił się zabrał mu srebrny łańcuszek po czym uciekł. Chwilę później zatrzymali go policjanci. Dziś nastolatek usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym rozbój to przestępstwo za które grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.[/b]

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godz. 3.00. Do idącego ul. Słodką w Szczebrzeszynie 25-latka podszedł znany mu 19-latek. Nastolatek bez powodu zaatakował 25-latka. Uderzył go pięścią w twarz po czym zerwał mu z szyi srebrny łańcuszek. Z łupem w dłoni napastnik oddalił się. Chwilę później był już w rękach policjantów. 19-latek zatrzymany został w Bodaczowie. Szedł wraz z grupą znajomych. Pod zarzutem dokonania rozboju młodzieniec został zatrzymany. Kiedy mundurowi doprowadzali go do radiowozu, podeszła do nich dziewczyna przebywająca w towarzystwie 19-latka. Przekazała funkcjonariuszom łańcuszek, który 19-latek odrzucił na widok zbliżającego się radiowozu.

Młody mieszkaniec Szczebrzeszyna trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Dziś zostanie przesłuchany. Zgodnie z kodeksem karnym rozbój to przestępstwo za które grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

J.K.

designed by know-line.pl