Zapisy na kolejne warsztaty w ramach „Planu dla Dzielnic”

Data dodania: 12 maj 2023
Zapisy na kolejne warsztaty w ramach „Planu dla Dzielnic”

15 maja startują zapisy na warsztaty „Plan dla Dzielnic” dla mieszkańców i mieszkanek dzielnicy Rury. Rekrutacja potrwa do 30 maja. To ostatnie z zaplanowanych w tym miesiącu spotkań w ramach miejskiego projektu.

 

Zachęcam mieszkańców i mieszkanki dzielnicy Rury do uczestnictwa w warsztatach w ramach „Planu dla Dzielnic”. To ostatni, kluczowy etap projektu, podczas którego podsumujemy wnioski z dotychczasowych rozmów i będziemy opracowywać plan rozwoju tej części miasta na najbliższe lata – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Warsztaty dla dzielnicy Rury odbędą się 31 maja (środa) o godz. 17.00 w Siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy (w Szkole Podstawowej nr 22), przy ul. I. Rzeckiego 10. Aby wziąć udział w spotkaniu należy zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie www.plandladzielnic.eu. Zapisy potrwają do 30 maja do godz. 12.00. Warsztaty to trzecia część wspólnej pracy nad strategiami rozwoju lubelskich dzielnic. Ich zadaniem jest podsumowanie cyklu spotkań i spacerów w konkretnej dzielnicy oraz opracowanie ostatecznego dokumentu – „Planu dla Dzielnicy”.

 

W maju odbędą się także warsztaty w dzielnicach:

  • Kośminek – 17 maja (środa) o godz. 17.00. Zapisy trwają do jutra (16 maja) i są prowadzone poprzez formularz zgłoszeniowy;
  • Abramowice – 24 maja (środa) o godz. 17.00. Zapisy trwają do wtorku (23 maja) i są prowadzone poprzez formularz zgłoszeniowy.

Znane są także szczegóły ostatniego majowego spaceru, który zaplanowano w dzielnicy Dziesiąta. Spotkanie rozpocznie się 30 maja (wtorek) o godz. 16.30 przy skrzyżowaniu ul. Kunickiego z ul. Nowy Świat. Następnie trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy poprowadzi przez ulice: Kunickiego, Herberta, Łukasińskiego i Reja. Zakończenie planowane jest ok. godz. 19.00 przy skrzyżowaniu ul. Kunickiego z ul. Reja. Spacery mają charakter otwarty i są skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy. Mieszkańcy mogą dołączyć do spaceru na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapie.

 

W najbliższych tygodniach odbędą się także spacery w dzielnicach:

  • Szerokiejutro (16 maja), godz. 16.30, początek przy ul. Szerokie 110. Trasa spaceru dostępna na mapie;
  • Czuby Północne czwartek (18 maja), godz. 16.30, początek przy ul. Herbowej 4. Trasa spaceru dostępna na mapie;

Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godziny 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

 

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

designed by know-line.pl