Zapraszamy na spacer po wąwozie na Czechowie

Data dodania: 24 czerwiec 2022
Zapraszamy na spacer po wąwozie na Czechowie

wspólnym spacerem po wąwozie rozpoczną się konsultacje społeczne koncepcji parku naturalistycznego na Czechowie. Do udziału w spotkaniu zapraszamy w czwartek, 30 czerwca. Spacer rozpocznie się o godz. 17.00 za Domem Towarowym „Orfeusz” (ul. Kameralna 1), a zakończy na ul. Północnej.

Podczas spotkania w ramach „Planu dla Dzielnic” jedną z najistotniejszych kwestii poruszanych przez mieszkańców było zagospodarowanie wąwozu na Czechowie. Rozmowy o tym, jak powinien wyglądać nowy park w tej części miasta rozpoczynamy od wspólnej wizyty po terenie wąwozu objętym przygotowaną koncepcją. Dokument zakłada powstanie w tym miejscu naturalistycznego parku, który ma uwzględnić potrzeby wszystkich mieszkańców. Spacer po wąwozie poprowadzi sam autor koncepcji, który zaprezentuje pomysły i omówi możliwości zagospodarowania każdej z części terenu. Do wspólnej dyskusji nad przyszłością wąwozu zapraszam wszystkich zainteresowanych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Planowany spacer po wąwozie potrwa około godziny. Poza tym spotkaniem zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu i przekazania swoich uwag do koncepcji drogą mailową na adres konsultacje@lublin.eu. Konsultacje społeczne w sprawie projektu parku w wąwozie Czechów potrwają od 30 czerwca do 31 sierpnia. Zebrane w ramach konsultacji sugestie i uwagi będą pomocne przy tworzeniu dokumentacji projektowej.

Na spacerze istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy. Zgłoszenie takiej potrzeby prosimy kierować do Biura Partycypacji Społecznej do 28 czerwca: partycypacja@lublin.eu, tel. 81 466 2550.

Więcej informacji na temat konsultacji koncepcji parku w wąwozie na Czechowie znajduje się pod linkiem

designed by net-line.pl