Zarządzanie kulturą we Francji – spotkanie z Laurent’em Van Kote – sobota, 12 listopada

Data dodania: 09 listopad 2011

Zarządzanie kulturą we Francji
Spotkanie z Laurent’em Van Kote

W najbliższą sobotę o godzinie 16.00, w Warsztatach Kultury odbędzie się spotkanie z przedstawicielem francuskiego Ministerstwa Kultury, wybitnym tancerzem i choreografem – Laurent’em Van Kote. Spotkanie ma charakter otwarty.
Dyskusja dotyczyć będzie m.in. kwestii miejsca sztuk performatywnych w kulturze, wyglądu i sposobu działania francuskiego zaplecza kulturalnego od strony politycznej i administracyjnej, systemów edukacyjnych, finansowania oraz pracy instytucji kultury we Francji.
Spotkanie organizowane jest w ramach Inkubatora Animacji Kultury – projektu edukacyjnego mającego na celu podniesienie poziomu kwalifikacji w zakresie zarządzania i przygotowania wydarzeń społeczno-kulturalnych pracowników i wolontariuszy lubelskich podmiotów działających w sektorze kultury. Od września do końca grudnia br. w Warsztatach Kultury odbywają się regularne zajęcia dla trzydziestu osób uczestniczących w tegorocznej edycji projektu w zakresie zarządzania kulturą, fundraisingu, prawa, marketingu, przemysłów kreatywnych, polityki kulturalnej, wystąpień publicznych czy zasad projektowania graficznego. Wśród trenerów znajdują się m. in. Agata Etmanowicz, Kamila Kujawska – Krakowiak (Fundacja COMMITMENT TO EUROPE arts & business), Dariusz Jachimowicz, Ewa Gołębiowska (Zamek Cieszyn), Michał Pawlęga, Piotr Łada, Wojciech Szymczak. Sobotnie wydarzenie jest częścią otwartego cyklu Spotkań Dobrych Praktyk.
Laurent Van Kote – przedstawiciel francuskiego Ministerstwa Kultury, gdzie odpowiada za zdefiniowanie, koordynację i nadzór nad polityką kulturalną w dziedzinie tańca. Wcześniej był doradcą artystycznym ministerstwa w regionie Rhône-Alpes. Absolwent kierunku „polityka artystyczna i kulturalna” na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu w Dijon. Tancerz i choreograf, stypendysta Merce Cunningham School New York oraz Ballet Jazz of Montreal. Jako tancerz występował w 10 zespołach, w tym w dwóch narodowych centrach choreograficznych oraz Lyon Opera Balet. Przez wiele lat pracował także jako choreograf (Compagnie LVK).
Laurent Van Kote jest gościem tegorocznej edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

Sobota, 12 listopada
godz. 16:00, sala nr 8
Warsztaty Kultury
ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5

designed by know-line.pl