Zatrzymani za rozbój na obywatelach Ukrainy

Data dodania: 21 marzec 2016

[b]Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 18-19 lat za rozbój na obywatelach Ukrainy. Dwaj obcokrajowcy zostali napadnięci przy ul. Piłsudskiego. Sprawcy usiłowali zabrać im telefony komórkowe. Pokrzywdzeni zdołali poprosić przechodniów o pomoc w wezwaniu Policji. Sprawcy w obawie przed zatrzymaniem uciekli z miejsca, jednak kilka dni później zostali ustaleni i zatrzymani przez kryminalnych z KMP w Lublinie oraz I komisariatu i już usłyszeli zarzuty rozboju.[/b]

Do zdarzenia doszło 12 marca br. około północy przy ul. Piłsudskiego. Idący w kierunku Narutowicza dwaj obywatele Ukrainy zostali zaczepieni przez mężczyzn. Napastnicy żądali wydania wydania telefonów komórkowych. Obywatele Ukrainy nie chcieli się na to zgodzić i obaj zostali uderzeni przez napastników. Jeden z nich zdołał się wyrwać, przebiec kilkadziesiąt metrów i poprosić przechodniów o wezwanie policji. Napastnicy przestraszyli się i uciekli.

Sprawą zajęli się kryminalni z KMP w Lublinie oraz I komisariatu. Funkcjonariusze po kilku dniach ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nim dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 18 i 19 lat. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. To przestępstwo zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

designed by net-line.pl