Zdobądź SuperMoc nosorożca Rogatka podczas czerwcowego pikniku w Lublinie 17 czerwca!

Data dodania: 14 czerwiec 2023
Zdobądź SuperMoc nosorożca Rogatka podczas czerwcowego pikniku w Lublinie 17 czerwca!

Lubelski piknik organizowany przez Urząd Transportu Kolejowego odbędzie się 17 czerwca
w godz. 14.00 – 22.00 na terenie Placu Litewskiego (Lublin, 20-080).

Zdobądź SuperMoc nosorożca Rogatka podczas czerwcowego pikniku w Lublinie!


W sobotę 17 czerwca teren lubelskiego Placu Litewskiego zamieni się w osiedle SuperBezpiecznych. W ramach Kampanii Kolejowe ABC II Urząd Transportu Kolejowego organizuje ogólnopolski piknik edukacyjny, podczas którego poprzez zabawę będzie można uczyć się zasad bezpieczeństwa na kolei. Na uczestników czeka wiele niesamowitych atrakcji na świeżym powietrzu, m.in. konkursy z nagrodami, dmuchańce, warsztaty edukacyjne, wideomapping 3D, spotkanie z bohaterem Kampanii Kolejowego ABC II – uwielbianym przez najmłodszych nosorożcem Rogatkiem, czy koncert Sarsy. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Aneta Zając i Paweł Korzeniowski. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Każdy z uczestników wydarzenia zorganizowanego przez UTK będzie mógł wziąć udział w grze terenowa. Zarówno młodsi, jak i starsi będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych, doskonale się przy tym bawiąc. Na każdej Stacji SuperMocy uczestnicy będą mieli zadania do wykonania. Przejście całego osiedla SuperBezpiecznych i wymyślenie hasła związanego z bezpieczeństwem zagwarantuje udział konkursie, w którym do wygrania będą m.in. deskorolka elektryczna czy hulajnoga. Wsparcie przy Stacjach SuperMocy zapewnią goście specjalni: aktorka Aneta Zając i Paweł Korzeniowski, który zdobywał mistrzostwa świata, Europy i Polski w pływaniu.

Podczas wydarzenia na uczestników czeka m.in. teatr kukiełkowy, zabawy z DJ-em, dmuchańce oraz eurobungee. Pod koniec wydarzenia na terenie Placu Litewskiego wyświetlony zostanie zapierający dech w piersiach wideomapping 3D. Jego elementem będzie prezentacja filmu, który zwyciężył w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”.
Podczas imprezy doskonałą zabawę przy muzyce zapewni gwiazda wieczoru – Sarsa, wszechstronna wokalistka młodego pokolenia i autorka m.in. przeboju „Naucz mnie”, pierwszego polskiego singla certyfikowanego diamentem, najwyższym wyróżnieniem w światowym systemie nagród za sprzedaż nagrań muzycznych.

„Wydarzenie w Lublinie będzie kolejnym ważnym punktem na mapie imprez edukacyjnych odbywających się w tym roku w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Dzięki nim każdy ma szansę przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenach kolejowych, łącząc przyjemne z pożytecznym w trakcie wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Nie może Was tam zabraknąć!” – zaprasza dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne!
Więcej informacji odnaleźć można na stronie www.kolejoweabc.pl oraz na profilach Kampanii Kolejowe ABC II na Facebooku, Instagramie i TikToku.
www: kolejoweabc.pl
Facebook: @kampania.kolejowe.abc
Instagram: @kolejowe_abc
TikTok: @kolejowe.abc

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

designed by know-line.pl