Zemsta Nietoperza – gwiazda wieczoru – Krzysztof Cugowski

Data dodania: 27 grudzień 2011

J. Strauss ZEMSTA NIETOPERZA

Operetka w III aktach

Zapraszamy państwa to Teatru Muzycznego w Lublinie gdzie zaprezentujemy absolutny hit sceny operetkowej – Zemstę Nietoperza Johanna Straussa w reżyserii Tomasza Janczaka. To niezwykle zabawna historia Gabriela Eisensteina, który w drodze do więzienia wstępuje – podpuszczony przez swojego przyjaciela Falkego – na bal, by tam nieświadomy niczego podrywać swoją przebraną żonę i podszczypywać służącą. Typowa dla operetki piętrząca się góra zawiłości oraz jedno wielkie qui pro quo, dostarczają widzom wspaniałej zabawy od pierwszej do ostatniej minuty, a gdy w trzecim akcie pojawia się na scenie pijany strażnik więzienny Frosch (genialna rola w mistrzowski sposób kreowana przez Andrzeja Gałłę), salwy śmiechu przypominają wręcz reakcję na najwyższej klasy występ kabaretowy. Pełna i kolorowa scenografia oraz realistyczne kostiumy wyjęte z epoki końca XIX wieku pozwalają wczuć się w klimat sztuki i całkowicie oddać w posiadanie muzyki Straussa, która w przypadku Zemsty Nietoperza, prowadzonej mistrzowsko przez maestro Andrzeja Knapa, stanowi prawdziwą perłę artystyczną.
Gościem specjalnym spektakli będzie wokalista zespołu Budka Suflera Krzysztof Cugowski, zatem na spektaklu, poza przebojami Straussa, usłyszeć można twórczość jednej z legend polskiej muzyki w symfonicznej aranżacji.

Gościem specjalnym spektakli będzie wokalista zespołu Budka Suflera Krzysztof Cugowski, zatem na spektaklu, poza przebojami Straussa, usłyszeć będzie można twórczość jednej z legend polskiej muzyki w symfonicznej aranżacji.

Reżyseria: Tomasz Janczak Kierownictwo muzyczne: Artur Wróbel
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Choreografia: Henryk Rutkowski Przygotowanie chóru: Zofia Bernatowicz

6 stycznia o godz. 18.00
7 stycznia o godz. 18.00
8 stycznia o godz. 17.00

ZAPRASZAMY!
www.teatrmuzyczny.eu

designed by know-line.pl